Pomagamy zrozumieć hip-hop – Sokół w nowym odcinku podcastu „Od Kimona do Maty”

Wracamy m.in. do "Wojtka Sokoła", "Elwisa Picasso" Ero i "Widma" PRO8L3M-u.


2023.03.10

opublikował:

Pomagamy zrozumieć hip-hop – Sokół w nowym odcinku podcastu „Od Kimona do Maty”

grafika: CGM.pl

Jaki jest rap lat 2012-2021? Niemożliwy do generalizowania. Inny niż wcześniej i to pod każdym względem – tempa, rytmu, wokali, treści, założeń, mentalności artystów, podejścia mediów. I dlatego fascynujący. W trzecim sezonie Marcin Flint z Kajetanem Szewczykiem oraz gośćmi zajmą się płytami tych, którzy znaleźli inspiracje gdzie indziej, niż dotychczas, zdobyli się na emocjonalny ekshibicjonizm bez precedensu, wzbogacili rap o modulowany śpiew oraz krzyk, posłali go w mrok i na parkiet, często zresztą jednocześnie. Taco Hemingway, Quebonafide, PRO8L3M, Bedoes, Szpaku i Mata. Sokół, Tede, Borixon, O.S.T.R., Ten Typ Mes i Paluch. Młodzi milionerzy namaszczeni na głosy generacji kontra weterani zmuszeni do zbudowania się na na nowo, a pomiędzy nimi szukające sobie miejsca, pomostowe pokolenie spóźnionych debiutów. Zapraszamy na wycieczkę z przewodnikami!

Co znajdziecie w nowym odcinku?

Czy to na pewno 2019? „Elwis Picasso” Ero to jak płyta z przeszłości – esencjonalna i klasycznie hip-hopowa. „Widmo” PRO8L3Mu i „Bohema” Gedza z kolei wyprzedzały swoje czasy, tematyką bądź brzmieniem. Tylko świetnie wyprodukowany wykonawczo „Wojtek Sokół” jest tu i teraz, łącząc świeże bity, modnych gości, autobiografię i publicystykę. Sam Sokół rzuci trochę światła na rok i kulisy powstawiania krążka.

Nowy odcinek podcastu w każdy piątek na stronie Audioteki. W ciągu 48 godzin od publikacji będzie dostępny bezpłatnie w aplikacji.

Wszystkie odcinki „Od Kimona do Maty” znajdziecie w Audiotece. Jednocześnie na Spotify jest dostępny cały pierwszy sezon.

 

Polecane

Share This