Pomagamy zrozumieć hip-hop – Wini i Małpa gośćmi podcastu „Od Kimona do Maty”

Wracamy do końcówki pierwszej dekady XXI wieku.


2022.12.09

opublikował:

Pomagamy zrozumieć hip-hop – Wini i Małpa gośćmi podcastu „Od Kimona do Maty”

Kluczowy dla polskiego rapu okres, w którym gatunek rozwija skrzydła, upada i powstaje z popiołów. Płyty do dyskutowane do dziś rozebrane na czynniki pierwsze i ich wpływ na następne pokolenia. Goście rzucający nowe światło na fonograficzne klasyki i prowadzący dostarczający kontekstów pozwalających poczuć i zrozumieć najbardziej nieprzewidywalne, a przy tym dynamiczne zjawisko w naszej kulturze. Drugi sezon produkowanego przez CGM podcastu „Od Kimona do Maty – historia polskiego rapu” koncentruje się na latach 2002-2011. Marcin Flint i Kajetan Szewczyk biorą pod lupę ponadczasowe krążki m.in. Sokoła, Pezeta, donGURALesko i O.S.T.R.-a. Z wizytą wpadają chociażby reprezentanci Molesty, Hemp Gru i Kasta Składu. Tego nie można przegapić.

Co znajdziecie w nowym odcinku?

Rap w kryzysie szuka nowych odbiorców – GrubSon na platynowym „O.R.S.” łączy dancehall z hip-hopem, a multimedialny L.U.C. zbiera nagrody za opowiadanie historii cytatami na „39/89 Zrozumieć Polskę”. Ale to nie wszystko! Zaproszony Małpa wyjaśni, dlaczego jego „Kilka numerów o czymś” okazało się triumfalnym powrotem klasycznego rapu, zaś producent wykonawczy Wini powie, jak przygotować nowoczesny debiut na miarę „Sobotażu” Soboty.

Nowy odcinek podcastu w każdy piątek na tej stronie. W ciągu 48 godzin od publikacji będzie dostępny bezpłatnie w aplikacji.

W trakcie trwania drugiego sezonu odcinki z pierwszej serii będą się regularnie pojawiały na Spotify (pierwsze już tam są i znajdziecie je tutaj).

Polecane

Share This