Proceente – „Zmienił się świat” – klip


2011.06.01

opublikował:

Proceente – „Zmienił się świat” – klip

W cieniu głośnych hip-hopowych premier oraz licznych projektów spod znaku Aloha Entertainment, Proceente kończy prace nad konkretną dwupłytową kompilacją ALOHA 40%. Na albumie znajdzie się 40 premierowych utworów, większość autorstwa Proceente oraz innych artystów związanych z obozem Szybkiego Szmalu i wydawnictwem Aloha Entertainment.

Pierwszym singlem promującym ALOHA 40% jest kawałek Proceente pt. „Zmienił się świat”. Do nagrania kawałka mocno zainspirował Proceenta utwór „Tak bardzo zmienił się świat” (sł. Agnieszka Osiecka) z filmu „Małżeństwo z Rozsądku” Stanisława Barei. Mimo upływu lat, tekst pierwotny nie stracił wiele ze swojej aktualności, dlatego po lekkich modyfikacjach udało się osadzić go w hip-hopowych realiach roku 2011. Muzykę wyprodukował duet producencki The Lordz, wokale Proceenta zrealizował Staszek „Staszy” Koźlik”, a całość zmiksował i zmasterował wrocławski mistrz dźwięku Adam „Erio” Piotrowski.

Ukoronowaniem procesu twórczego jest animowany teledysk autorstwa Daniela Marciniaka, studenta grafiki warszawskiej ASP. Daniel to projektant nowego pokolenia, który marzy o rewolucji pojmowania estetycznego w Polsce. Działa zarówno na polu grafiki użytkowej jak i artystycznej. Za sprawą dzieciństwa spędzonego wśród gramofonów, kaset i płyt winylowych kwestia muzyczna ma w jego życiu szczególne znacznie. To dzięki niej i dla niej zajął się animacją oraz krótką formą filmową, dzięki którym może eksplorować fascynację rytmem i współgraniem obrazu z muzyką.

Premiera teledysku odbędzie się we wtorek 31 maja w radiowej Czwórce oraz w Internecie.

Proceente – Zmienił się świat (prod. The Lordz)

tekst: Michał „Proceente” Kosiorowski

realizacja wokali: Staszek „Staszy” Koźlik (Erem Studio)

muzyka: The Lordz

mix, mastering: Adam „Erio” Piotrowski

animacja/video: Daniel Marciniak

Polecane

Share This