Tauron Life Festival Oświęcim

Koncert

Bilety

Tauron Life Festival Oświęcim

Gorące rytmy i mocne uderzenie na Tauron Life Festival Oświęcim 2018!

Santana, Soler, Kazik, Malejonek czy Budzyński, następnie L.U.C., Europe i The Stranglers! Już teraz możemy z pełnym przekonaniem powiedzieć: będzie się działo! Za sprawą gwiazd i mnóstwa atrakcji, tegoroczna edycja festiwalu zapadnie Wam w pamięć na bardzo długo.
W piątek, 15 czerwca, na scenie pojawi się kochany przez polską publiczność, hiszpański wokalista Alvaro Soler. Pop z domieszką soulu zabrzmi dzięki polskiej ikonie muzyki rozrywkowej, Blue Cafe, która zagra swoje największe przeboje i kawałki z nowej płyty, która ukaże się wiosną. Wyjątkową energię wniesie wschodząca gwiazda europejskiej sceny alternatywnej, węgierska grupa Vera Jonas Experiment. Powiew świeżości zapewni także laureat trwającego konkursu Life On Stage – wyłoni on zespół lub solistę, który dostanie swoje 5 minut na scenie TLFO. Kulminacyjnym punktem wieczoru będzie występ niesamowitego Carlosa Santany, kiedy ze sceny popłyną dźwięki takich hitów jak “Smooth” czy “Samba Pa Ti”.
16 czerwca czeka nas nie mniej emocji. W ramach festiwalu odbędzie się koncert Punk Alive, wpisujący się w ciąg imprez upamiętniających setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Wezmą w nim udział legendarne nazwiska polskiej sceny muzycznej, które dla wielu ludzi w latach 80. były symbolem walki o wolność: Kazik, Siczka, Darek Malejonek, Tomasz Budzyński, Jeż i Raga, Kefir, Smalec i zespół Prawda. Dołączą do nich goście reprezentujący różne nurty muzyczne, m.in. Ania Rusowicz. Na prawdziwych fanów punk rocka czeka też niespodzianka – do pierwszego tysiąca biletów na Punk Alive organizatorzy dołączą limitowaną edycję winyla kolekcjonerskiego, stworzonego specjalnie dla tego wydarzenia.
To jednak nie koniec wrażeń tego dnia. Ze sceny popłyną też futurystyczne melodie w wykonaniu Totemo, izraelskiej gwiazdy muzyki elektronicznej i indie. Wielką, pozytywną energię wyzwoli z pewnością koncert międzynarodowej orkiestry Rebel Babel pod wodzą innowacyjnego polskiego rapera L.U.C-a, która łączy hip-hop, folk, funk i brzmienia orkiestry dętej. W szeregach Rebel Babel w Oświęcimiu wystąpią muzycy z Bigband Dachau. Obok L.U.C-a zobaczymy tym razem Marka Piekarczyka, Vienia, Bisza i Sarsę.
Adrenalina wzrośnie, kiedy na scenie pojawią się Dusiciele – The Stranglers, niepokorni przedstawiciele brytyjskiej sceny rockowej, z pewnością uraczą nas przebojami takimi jak “Always The Sun” czy “Golden Brown”. Na zakończenie wieczoru zobaczymy szwedzką legendę rocka!
Europe zaserwuje nam nowe kompozycje z wydanej niedawno płyty “Walk The Earth”, ale nie zabraknie też największych przebojów, w tym “The Final Countdown”, który z pewnością zostanie odśpiewany przez tysiące osób zgromadzonych pod sceną.
Tauron Life Festival Oświęcim to wyjątkowa inicjatywa na tle innych wydarzeń muzycznych w Polsce. Ideą festiwalu jest budowanie pokojowych relacji ponad granicami kulturowymi i państwowymi oraz walka z rasizmem i antysemityzmem, a narzędziami sztuka w jej różnorodnych formach – od muzyki, poprzez teatr i kino, po grafikę.

Bilety

Polecane