Jan-rapowanie, NOCNY i Smolasty we wspólnym utworze

"Damy radę" to najbardziej beztroski moment albumu.


2018.05.16

opublikował:

Jan-rapowanie, NOCNY i Smolasty we wspólnym utworze

fot. Konrad Caba

Na oficjalnym kanale SB Maffija Label jest już dostępny teledysk duetu Jan-rapowanie & NOCNY do utworu “Damy radę” z gościnnym udziałem Smolastego. Wraz z premierą rusza preorder ich albumu “NOCNA ZMjANA”.

Zrealizowany przez ToMaSens nadmorski teledysk do “Damy radę” to najbardziej beztroski moment albumu, który jest owocem rocznej współpracy dwójki zupełnie odmiennych artystów i osobowości. Gościnny udział Smolastego dodaje numerowi wakacyjnego klimatu i hitowego potencjału. Przed premierą światło dzienne ujrzy jeszcze jeden klip promujący “NOCNĄ ZMjANĘ”.

Materiał wydany w limitowanym nakładzie można już zamawiać na SBStuff.pl, a oficjalna premiera albumu 25 maja 2018.

Debiutuje się tylko raz. Jan-rapowanie i NOCNY debiutują wspólnie, a owoc ich rocznej pracy – “NOCNA ZMjANA” niesie z sobą wszystko czego od debiutu można oczekiwać.

Dziesięć kawałków znajdujących się na trackliście płyty to przekrój nastrojów i inspiracji, które spinają silne osobowości twórców. Janek, mimo młodego wieku uczestniczył w największych imprezach branżowych w kraju u boku gwiazd pierwszej ligi. Grał już niemal każdym zakątku kraju, a doskonały kontakt z fanami  zbudował oddolny hype i wyjątkowo oddany fanbase. NOCNY, który pod tym nickiem zaczął funkcjonować dopiero w 2015 roku oprócz współpracy z NNJL ma również na koncie imprezy grane w kultowych klubach w całym kraju, co pozwala mu wyjść spojrzeniem poza hip-hopowy beton. Przelot od beztroskiego “Damy radę” po dotkliwie osobisty i gorzki “Stare czasy (UFF)” łączy naturalny i niewymuszony styl rapowania Janka i świeże podejście oraz otwarta głowa NOCNego. Elektroniczne inspiracje spotykają się z przywiązaniem do podwórkowego kanonu i języka, a kategorie takie jak “trueschool” i “newschool” nie nadają się do tego, żeby określić z jaką muzyką mamy do czynienia.

“NOCNA ZMjANA” to postawienie na jakość, a nie ilość. Krótki materiał wypełniony zmianami tempa i nastroju prezentuje bardzo wysokie “repeat value”, a po zamykającym materiał kawałku tytułowym przycisk play wciska się sam. Największa w tym zasługa charakteru materiału, który jest zaskakujący, naturalny i co najważniejsze – własny, odmienny od reszty rapowych premier ostatnich lat. 

2 tysiące sztuk limitowanego nakładu “NOCNEJ ZMjANY” to wynik współpracy Piotrka Fresza i PARTA, którzy graficznie zobrazowali zawartość materiału w prosty sposób z eleganckimi wzbogaceniami. Materiał od 15 maja 2018 dostępny w sprzedaży preorderowej, oficjalnie ukaże się 25 maja. 

ZapiszZapisz

Polecane