Quincy Jones brutalnie o Beatlesach i kompleksach Jacksona

"Paul był najgorszym basistą, o Ringo szkoda nawet mówić" - ocenia zdobywca 28 Grammy.


2018.02.08

opublikował:

Quincy Jones brutalnie o Beatlesach i kompleksach Jacksona

foto: mat. pras.

Quincy Jones udzielił fantastycznego, ale też brutalnie szczerego wywiadu serwisowi Vulture.com. 85-letnia ikona muzyki, zdobywca 28 nagród Grammy promuje swoją nową platformę wideo QwestTV, która – jak sam to określił – ma być Netflixem dla fanów jazzu. W rozmowie z Davidem Marchesem nie zabrakło także niezliczonej ilości anegdot i spostrzeżeń dotyczących The Beatles, Michaela Jacksona, Donalda Trumpa oraz współczesnej muzyki.

Jones wspomina swoje pierwsze wrażenie, jakie zrobili na nim słynni liverpoolczycy. I cóż… nie było to najlepsze wrażenie. – Beatlesi byli najgorszymi muzykami na świecie. To były sku***syny bez talentu. Paul był najgorszym basistą, jakiego słyszałem w życiu. O Ringo szkoda nawet mówić – mówi brutalnie producent.

O Królu Popu Quincy Jones mówi wprost: – Kradł. Kradł pomysły od innych muzyków np. Donny Summer. Był Machaviellim muzyki. Producent wspomina także o problemach Jacksona z samoakceptacją: – Chciałem go zabić za operacje plastyczne, które sobie robił i ciągle usprawiedliwiał. Ojciec wmówił mu, że jest brzydki. Czego oczekiwać od tak pokrzywdzonego człowieka? – pyta Jones.

Producent nie ma dobrej opinii o talencie basisty i perkusisty The Beatles, niezbyt dobrze myśli także o współczesnej muzyce. – Są beaty, loopy, rymy, a nie ma piosenek. Piosenka powinna mieć siłę, a artysta powinien być posłańcem. Najlepszy piosenkarz świata nie ocali złej piosenki. Nauczyłem się tego 50 lat temu i to jest najważniejsza lekcja dla producenta – ocenia Quincy Jones. Cały wywiad z artystą znajdziecie tutaj.

  • Bartek Zagajewski

    Kim jest ten stary pedał, żeby źle się wyrażać o Beatlesach!? Niech sobie h*j jeb**y posłucha “A Day In The Life”, albo ku**a jaką kolwiek inną zajebistą piosenkę The Beatles w której Paul McCartney gra wykurwiste linie basowe. Ringo Starr to prawdziwy Rock and Rollowy perkusista i się niech kurde odczepi od tego zespołu . H*j w dupę takiej ku**a “legendzie muzyki”.

  • En Jacob

    Ale snob! To, że pracował z największymi, nie upoważnia go do pomówień i obrażania.

    Członkowie The Beatles to nie są przypadkowi faceci bez talentu muzycznego, a Michael Jackson naprawdę chorował na chorobę skóry, biedny nieszczęśnik, poza tym, to była jego i tylko jego twarz, a to, że miał złe relacje z ojcem, to już Jonesa nie powinno interesować.
    Osobiste przytyki i pomówienia, zero profesjonalizmu – wygląda na to, że zwykła ZAZDROŚĆ wyszła z wielkiego producenta na starość.

Polecane