To było grane – 4 maja

Dziś o Motley Crue, Bajm, U2 i Beastie Boys, bo właśnie mija rok od śmierci MCA... Tak, to już rok!


2013.05.04

opublikował:

To było grane – 4 maja

04.05.1951 – Dokładnie 62 lata temu na świat przyszedł Robert Alan Deal, bardziej znany fanom muzyki rockowej jako Mick Mars. Gitarzysta, obok Nicki Sixxa, jest jedynym muzykiem, który figuruje w każdym składzie grupy Motley Crue, począwszy od jej założenia w roku 1981. W ciągu ponad 30-letniej kariery zespołu, Mars nagrał z nią 9 albumów studyjnych, z których jak dotąd ostatnim jest “Saints of Los Angeles” z 2008 roku. Mimo, iż w ostatnich latach Mick mocno podupadł na zdrowiu, nadal występuje z Motley Crue, czym zyskał sobie ogromny szacunek wśród fanów.

 

04.05.1960 – Bajm jest dziś prawdziwą instytucją na polskiej scenie. W ciągu trwającej już 35 lat kariery grupa wylansowała ogromną ilość hitów śpiewanych przez kilka pokoleń Polaków. Bajm od zawsze kojarzy się z Beatą Kozidrak. Trudno się dziwić, wokalistka jest jedyną członkinią grupy, która pozostaje w jej składzie do dziś bez choćby jednego dnia przerwy. Beata Kozidrak, ikona polskiej muzyki pop, urodziła się 4 maja 1960 roku.

 

04.05.2009 – Marek Niedźwiecki, jeden z najpopularniejszych polskich fanów U2, zapytany o swoją opinię na temat albumu Irlandczyków „No Line On The Horizon”, powiedział: – Oni nie muszą już nic nikomu udowadniać. To nie jest zła płyta, nie potrzebuję, żeby zawierała same znakomite piosenki. Jeśli po latach zostanie z niej tylko „Magnificent”, będę szczęśliwy. Z pozdrowieniami dla pana Marka donosimy, że singiel „Magnificent” trafił do sprzedaży dokładnie 4 lata temu.

 

04.05.2012 – Kiedy muzycy zapadają na rozmaite choroby, wysyłane przez nich i ich otoczenie komunikaty mają przeważnie jedną wymowę – będzie dobrze. Tak było w przypadku zmarłego przedwczoraj Jeffa Hannemana ze Slayera, tę samą sytuację spotkaliśmy kilkanaście miesięcy wcześniej w przypadku Adama Yaucha z Beastie Boys. W 2009 roku dowiedzieliśmy się, że MCA ma raka. Z tego powodu grupa drastycznie ograniczyła działalność, Yauch poddał się kuracji, dzięki której podobno wracał do formy. Niestety, 4 maja 2012 roku MCA przegrał walkę z rakiem.

Polecane