1 NA 1: Artur Rawicz vs Daria Zawiałow

- Śmiejemy się, że "Kundel bury" to indie polo.

2017.03.28

opublikował:


1 NA 1: Artur Rawicz vs Daria Zawiałow

foto: P. Tarasewicz

Wydany na początku marca debiutancki album Darii Zawiałow zbiera znakomite recenzje (naszą znajdziecie tutaj ) i cieszy się sporym powodzeniem wśród słuchaczy (debiut w TOP10 OLiS). W rozmowie z Arturem Rawiczem Daria mówi

o tym, że nagrała album dość późno (debiutowała w Opolu już w 2009 roku), ale wcześniej nie była na to gotowa. Kiedy już wspólnie z producentem Michałem Kuszem i gitarzystą Piotrem Rubikiem (LemON, Bulbwires) przysiedli nad “A kysz!”, materiał powstał bardzo spontanicznie.

Kiedy Artur pyta Darię o wynikającą z szerokiego spektrum inspiracji eklektyczność krążka, artystka artystka wskazuje m.in. Janelle Monae, Arctic Monkeys czy Amy Winehouse. O przebojowym “Kundlu burym” mówi natomiast: – Śmiejemy się, że to indie polo.

“A kysz!” jest na rynku od niespełna miesiąca, ale Daria już teraz mówi o nowym materiale. Przyznaje, że chce, by był on znacznie bardziej przemyślany od debiutu, jednocześnie deklaruje, że chce nagrać tę płytę w miarę szybko, choć nie za szybko. Po więcej zapraszamy do poniższej rozmowy Artura z Darią.

Polecane