GRANDMASTER FLASH – Butiklub – Warszawa – 11.03.2011 (Foto: P. Tarasewicz)

2016.07.14

opublikował:


W piątek w warszawskim Butiklubie podczas imprezy Rap History Warsaw wystąpił legendarny dj, jeden z pionierów turntablismu, cuttingu i miksowania, obecny na scenie hip-hopowej od 1976 roku – Grandmaster Flash.Był to pierwszy i jedyny występ w Polsce twórcy niezapomnianego hitu ‚The Message’, który nieprzerwanie od prawie 30 lat rozkręca najlepsze hip-hopowe imprezy na całym świecie.

Flash i The Furious Five jako pierwsi z hiphopowych artystów zostali w 2007 roku uroczyście wprowadzeni do Rock and Roll Hall of Fame. Pochodzący z Barbadosu Joseph Saddler wynalazł też fundamentalną technikę skreczowania, znaną dziś powszechnie jako cutting. Był też autorem pierwszego turntablistycznego utworu – „The Great Adventures of Grandmaster Flash on the Wheels of Steel” – zarejestrowanego w 1981 roku na żywo, przy użyciu aż trzech gramofonów jednocześnie!

11 marca, w wypełnionym po brzegi Butiklubie Grandmaster Flash poza hip-hopowymi klasykami zaserwował hity takich grup jak Nirvana, Guns’n’roses czy The White Stripes. Oto nasza fotorelacja z tego koncertu.

Polecane

Share This