1 NA 1: Maciej Majewski vs Greg Osby (Sopot Jazz Festival)


2016.10.12

opublikował:

1 NA 1: Maciej Majewski vs Greg Osby (Sopot Jazz Festival)

Czwartkowy koncerty Emilie Weibel i Urszuli Dudziak zainauguruje tegoroczny Sopot Jazz Festival. Będzie to pierwsza z dwóch edycji pod kierownictwem artystycznym legendarnego amerykańskiego saksofonisty Grega Osby’, który opowiedział Maciejowi Majewskiemu o swojej koncepcji na ułożenie programu imprezy. Chciałem zestawić ludzi, którzy w pewien sposób pokrywają się ze sobą artystycznie, ale jednocześnie rzucić im wyzwanie, by przekonać się, czy mogą znaleźć po drodze wspólną płaszczyznę muzyczną – zdradza Greg Osby.

Amerykański muzyk wywarł niezatarte piętno na współczesnym jazzie w ciągu ostatnich 30 lat. Ceniony jest za swoje wnikliwe i innowacyjne podejście do jazzowej kompozycji oraz koncertów. Biografia Grega Osby’ego to kawałek historii jazzu – od lat 80. występował i nagrywał z największymi gwiazdami, takimi jak Herbie Hancock, Dizzy Gillespie, Jack DeJohnette, Chick Corea, Freddie Hubbard, The Grateful Dead, Woody Shaw, Jim Hall. Nagrał piętnaście albumów dla legendarnego Blue Note Records.W  2008 roku Osby uruchomił własną wytwórnię Inner Circle Music”, która służy jako platforma dla wielu dzisiejszych najzdolniejszych artystów z całego świata.

Sopot Jazz Festival potrwa do soboty. Na festiwalowych scenach pojawią się m.in. Joaõ Barradas, Sara Serpa i André Matos, Atom String Quartet, Petros Klampanis, Zbigniew Namysłowski i Logan Richardson. Szczegółowy program oraz inne informacje związane z imprezą znajdują się na tej stronie .

 

 

Polecane

Share This