10-latek wystąpił z Foo Fighters i podbił serca fanów


2018.10.14

opublikował:

10-latek wystąpił z Foo Fighters i podbił serca fanów

foto: kadr z wideo

Podczas piątkowego koncertu w Kansas City Foo Fighters zaprosili na scenę 10-letniego Colliera. – Grasz na gitarze? – zapytał Dave Grohl. Po usłyszeniu twierdzącej odpowiedzi lider Foo Fighters pytał dalej, tym razem o to, jakie piosenki zna Collier. – Znam sporo kawałków Metalliki – odparł młody gitarzysta.

Następnie Dave wręczył mu gitarę i Collier zaczął grać grać „Enter Sandman”. Szybko dołączył do niego Taylor Hawkins, następnie pozostali muzycy, w tym oczywiście Grohl, który tym razem ograniczył się do roli wokalisty.

Poproszony o kolejną piosenkę Collier zaczął grać „Welcome Home (Sanitarium)”, po czym Grohl stwierdził, że chłopak zna więcej piosenek Metalliki niż Foo Fighters.

W podziękowaniu za występ Dave podarował Collierowi swoją gitarę. Muzyk doszedł do wniosku, że skoro zespół kończy trasę, nie będzie jej potrzebował. – Jeśli zobaczę to gówno na eBayu w przyszłym tygodniu, znajdę cię, Collier – powiedział Grohl, dopisując kolejny epizod w swojej biografii „najfajniejszego gościa w rocku”.

Pierwotnie świat obiegła wiadomość, że Collier Cash ma siedem lat, ale lokalna stacja telewizyjna KMBC po rozmowie z jego mamą ustaliła, że jest o trzy lata starszy. Collier gra na gitarze od dwóch lat, jego mama poinformowała, że ćwiczy codziennie przed szkołą i po powrocie z niej. Ulubionymi gitarzystami dziesięciolatka są Angus Young, Tom Morrello, Kirk Hammett, James Hetfield, Jerry Cantrell, Jimmy Page i Slash.

 

Polecane


Share This