20 lat „In Utero” Nirvany – zobacz szczegóły rocznicowego wydania


2013.08.02

opublikował:

20 lat „In Utero” Nirvany – zobacz szczegóły rocznicowego wydania

W tym roku mija 20 lat od wydania ostatniej studyjnej płyty Nirvany „In Utero”. Choć album nie ma statusu porównywalnego z „Nevermind”, w opinii fanów często uchodzi za lepszy krążek.

24 września nakładem Universalu ukaże się urodzinowa reedycja krążka, wzbogacona o sporo ciekawostek. Nowe wydanie oprócz zremasterowanego materiału zawierać będzie także nagrania ze stron B singli, niepublikowane wcześniej demówki, nagrania koncertowe i inne dodatki – w sumie ponad 70 utworów. Wydawnictwo będzie dostępne w postaci boksu 3CD/1DVD, pojawi się także wersja jednopłytowa.

Dodany do zestawu koncertowy materiał „Live And Loud” zawiera koncert z Pier 48 w Seattle. Grupa w składzie Kurt Cobain, Krist Novoselic, Dave Grohl, Pat Smear wystąpiła tam 13 grugnia 1993 roku. Koncert będzie częścią boksu, ale ukaże się również jako samodzielne DVD.

Poniżej prezentujemy klip promujący reedycję „In Utero”. W krótkim archiwalnym klipie widzimy Cobaina, Novoselica i Grohla oraz gościa – aktora Bobcata Goldthwaita, znanego choćby z filmów „Koń Mądrzejszy Od Jeźdźca” i trzech części „Akademii Policyjnej”.

Polecane

Share This