3. edycja Międzynarodowych Spotkań Branży Muzycznej – New Directions

Dwa dni spotkań, debat, paneli dyskusyjnych, warsztatów z udziałem fachowców z branży muzycznej z Polski i zagranicy oraz z udziałem publiczności


2012.05.24

opublikował:

3. edycja Międzynarodowych Spotkań Branży Muzycznej – New Directions

W tym roku odbędzie się już 3. edycja Międzynarodowych Spotkań Branży Muzycznej – New Directions. Tym razem konferencja towarzyszyć będzie festiwalowi Warsaw Music Week, który odbywa się w terminie 18 – 27 maja 2012 roku w Warszawie.

W ramach 2-dniowej konferencji odbędzie się szereg spotkań, debat, paneli dyskusyjnych, warsztatów z udziałem fachowców z branży muzycznej z Polski i zagranicy, jak również z udziałem szerokiej publiczności.

Swój udział w konferencji potwierdziło wielu zagranicznych prelegentów, m.in.:

Cary Caldwell / The Great Escape (Wielka Brytania)

Chris Cooke / The Great Escape/CMU (Wielka Brytania)

Christian Fighera / two gentlemen agency (Szwajcaria)

Tatjana Domany / Austrian Music Fonds (Austria)

Sarah Haswell / SoundCloud (Wielka Brytania)

Thomas Heher / Waves Vienna (Austria)

Katja Hermes / Berlin Music Week (Niemcy)

Franz Hergovich / Music Austria (MICA) (Austria)

Erik Honoré / Punkt Festival (Norwegia)

Bernhard Kern / Siluh Records (Austria)

Imre Kovacs / Culture ProgrammeExpert (Węgry)

Fernando Ladeiro Marquez / LE PRINTEMPS DE BOURGES / EUROPAVOX Festival / MAMa (Francja)

Elena Natale / Tallin European Capital of Culture 2011 (Estonia)

Susi Ondrusova / ORF (Austria)

Helen Sildna / Tallin Music Week (Estonia)

Johanna Stögmüller / Waves Vienna (Austria)

Rasmus Wehner/SPOT Festival & Rocking Factory (Dania)

Jutta Unger / c/o pop (Niemcy)

Jean Zuber / Swiss Music Export (Szwajcaria)

Dotychczas odbyły się dwie edycje konferencji New Directions. Pierwsza edycja zorganizowana w 2007 roku dotyczyła niezależnego rynku muzycznego oraz możliwości zaistnienia debiutującego Artysty w Polsce i za granicą. Wzięli w niej udział przedstawiciele branży muzycznej, eksperci z wytworni płytowych, firm menedżmentowych, organizatorzy festiwali, specjaliści od wizerunku i PR-u oraz „nowicjusze”.

Druga edycja odbyła się w 2009 roku i dotyczyła wpływu festiwali miejskich i innych wydarzeń kulturalnych na strukturę miejską, na rozpoznawalność marki miasta i sposób, w jaki ożywia ona działalność sektora kreatywnego w metropoliach. Zaproszeni goście – przedsiębiorcy muzyczni, przedstawiciele władz miejskich i struktur europejskich zaprezentowali przykłady dobrej współpracy pomiędzy tymi sektorami. Konferencja odbyła się w ramach międzynarodowego projektu Kreatywne Miasta (Creative Cities, http://creativecities.britishcouncil.org) prowadzonego przez British Council.

Temat konferencji w 2012 roku to „Sieciowanie – Siła współpracy i wymiany kulturalnej w przemyśle muzycznym”.

Celem konferencji jest zaprezentowanie olbrzymiej gamy korzyści, które płyną z nawiązywania współpracy, interakcji, wymiany doświadczeń pomiędzy Artystami, przedsiębiorcami muzycznymi, instytucjami i organizacjami kulturalnymi, zarówno na poziomie lokalnym, jak i międzynarodowym.

Podczas spotkania poruszone zostaną również zagadnienia dotyczące sektora kreatywnego, który poprzez zastosowanie rozwiązań biznesowych do działalności twórczej, wspiera indywidualnych artystów oraz rozwój miast europejskich. Będzie to również okazja do wymiany kontaktów i doświadczeń dla przedsiębiorców muzycznych, artystów i instytucji.

Wzorem lat ubiegłych spotkania przyjmą formę sesji tematycznych z udziałem polskich i zagranicznych prelegentów. W ramach New Directions odbędą się także warsztaty dotyczące portali społecznościowych.

W tym roku, również zostaną wprowadzone dwa nowe bezpłatne elementy konferencji:

Po raz pierwszy, w ramach konferencji odbędzie się New Directions Campus, który skierowany jest do studentów i absolwentów, którzy chcieliby aktywnie działać w sektorze kulturalnym. Zaproszeni goście zaprezentują możliwości rozwoju, jakie dają programy wolontariackie i czym mogą one zaowocować w przyszłości. Wstęp na tę część konferencji jest bezpłatny.

Swoją działalność zaprezentują Punkt Kontaktowy ds. Kultury i Punkt Europa dla Obywateli, działające w ramach Instytutu Adama Mickiewicza i zajmujące się promocją Programów Kultura i Europa dla Obywateli, ustanowionych przez Komisję Europejską.

Program Kultura (2007-2013) jest programem adresowanym do sektora kultury we wszystkich krajach UE i nie tylko. Jego celem jest pokazanie różnorodności kulturowej Europy i budowanie ponadnarodowej współpracy kulturalnej. Program pozwala uzyskać dotacje na organizację międzynarodowych wydarzeń kulturalnych, tłumaczenia literackie, festiwale, działalność operacyjną oraz badania europejskiej polityki kulturalnej. Projekty realizowane w Programie Kultura mają przyczyniać się do zwiększania mobilności artystów, rozwijania ponadnarodowego obiegu dzieł oraz promowania dialogu międzykulturowego.

Punkt Kontaktowy ds. Kultury

www.program-kultura.eu

www.facebook.com/CulturalContactPointPoland

Europa dla Obywateli (2007-2013) jest programem oferującym dotacje na realizację

międzynarodowych projektów społecznych, edukacyjnych i kulturalnych. Granty skierowane są przede wszystkim do pracowników administracji samorządowej, przedstawicieli organizacji pozarządowych, instytucji publicznych lub pożytku publicznego, którzy, rozumiejąc potrzeby społeczności lokalnej, potrafią najbardziej efektywnie odpowiadać na jej oczekiwania i angażować do działania jej obywateli. Program wspiera zarówno konkretne inicjatywy oddolne o wymiarze międzynarodowym, jak i działalność operacyjną organizacji społeczeństwa obywatelskiego, pracujących na poziomie europejskim.

Punkt Kontaktowy Europa dla Obywateli

Europe for Citizens Point, Poland

www.europadlaobywateli.pl

www.facebook.com/ProgramEuropaDlaObywateli

Wstęp na tę część konferencji jest bezpłatny.

Sesje płatne będą dotyczyły m.in. następujących zagadnień:

– współpraca pomiędzy przedsiębiorcami muzycznymi, instytucjami rządowymi wspierającymi sektor muzyczny na poziomie lokalnym i międzynarodowym;

– sieciowanie pomiędzy przedsiębiorcami muzycznymi na przykładzie międzynarodowych wydarzeń i organizacji;

– korzyści płynące z sieciowania pomiędzy festiwalami, przedstawienie organizacji zrzeszających festiwale na poziomie międzynarodowym;

– portale społecznościowe i wykorzystanie ich potencjału w komunikacji.

Warunki Uczestnictwa w Konferencji

Wstęp na 2-dniową konferencję oraz koncerty przygotowane przez niezależne wytwórnie muzyczne odbywające się w ramach Warsaw Music Week – 100 PLN 23 % VAT

Opłata za udział w konferencji zawiera wstęp na konferencję, pakiet konferencyjny oraz nieodpłatnie napoje gorące i zimne.


Organizator Konferencji: Agencja Good Music Productions

 

Kurator: Monika Klonowska – monika.klonowska@newdirections.pl

Koordynator: Kasia Tarka – kasia.tarka@newdirections.pl

Asystent koordynatora: Aleksandra Mazurczyk – info@newdirections.pl/office@newdirections.pl

Media/Promocja: media@newdirections.pl

New Directions – 3rd International Music Industry Meeting.

25–26 maja 2012, Centrum Artystyczne Fabryka Trzciny, Warszawa





Konferencja towarzyszy Warsaw Music Week

Warsaw Music Week to cykl wydarzeń muzycznych prezentujący bogatą kulturę klubową stolicy. Festiwal powstał w 2010 roku i szybko stał się jednym z wiodących wydarzeń muzycznych w Warszawie. Koncerty, imprezy klubowe oraz pokazy audiowizualne odbywają się w najlepszych i najciekawszych warszawskich klubach muzycznych oraz salach koncertowych. Corocznie w ramach festiwalu odbywa się ponad 30 koncertów gwiazd z Polski i zagranicy!

 

www.warsawmusicweek.pl

Polecane

Share This