52UM – nowy album już w sklepach


2013.10.29

opublikował:

52UM – nowy album już w sklepach

„Introversja” – trzeci album zespołu 52UM jest nawiązaniem do okresu nazywanego przez samych muzyków „Praszumem” – początków aktywności twórczej duetu Roberta Brylewskiego i Konrada Januszka.

Na płycie pojawią się więc akustyczne brzmienia i momentami, zaskakujący nastrój utworów współtworzony przez elektroniczne instrumentarium Wojtka Konikiewicza i Pawła Stawarza. W warstwie wokalnej pojawia się żeński głos Sary Brylewskiej – córki Roberta, która również w początkowej aktywności 52UM-u towarzyszyła muzykom. Jak mówią, Sara należała do 52UM-u od początku, więc jej udział w nowej produkcji zespołu jest rzeczą absolutnie naturalną.

Obok utworów oryginalnych, w jednym z utworów wykorzystano wiersz Agnieszki Osieckiej „Ja nie chcę spać”. Ambicją autorów jest próba odpowiedzi na metafizyczną pustkę ogarniającą współczesnego człowieka poddanego galopującym zmianom cywilizacji.

Love is the answer – mówią muzycy zespołu 52UM parafrazując jeden z utworów zespołu Bad Brains. Prymat ideologii w wielu obszarach świadomości politycznej czy religijnej oraz brak otwarcia na rzeczywiste potrzeby duchowe to prawdziwe powody kryzysu wartości z jakim się dzisiaj zmagamy.

„Introversja” to przede wszystkim piosenki o miłości – deklaruje Sławomir Gołaszewski. Nie przypadkowa jest też kolejność utworów na albumie, dająca szansę na podróż w coraz głębsze pokłady relacji między kochającymi się ludźmi.

Na okładce albumu znalazł się rysunek „Warszawa 2013” uzdolnionego 17-letniego artysty – Jeremiasza Popiela podążającego przez życie swoją indywidualna drogą. Będąc dzieckiem autystycznym w wieku lat 4 lub 5 zaczął swoją wędrówkę ołówkiem po kartce papieru, nie mogąc lub nie chcąc werbalnie wyrazić swych emocji i uczuć, a także swojego stosunku do świata zewnętrznego. Rysunki są więc dla Jeremiasza najważniejszym formą komunikacji.

Polecane

Share This