6ix9ine z zarzutami federalnymi. Grożą mu 32 lata


2018.11.20

opublikował:

6ix9ine z zarzutami federalnymi. Grożą mu 32 lata

foto: mat. pras.

Brooklyński raper Daniel Hernandez znany jako Tekashi 6ix9ine został aresztowany w Nowym Jorku w związku z podejrzeniem o przestępstwa federalne. Służby aresztowały także byłego managera artysty Kifano „Shottiego” Jordana oraz ich wspólników – Faheema „Crippy’ego” Waltera, Jensela „Isha” Butlera, Jamela „Mel Murdę” Jonesa oraz Fuguana „Fu Bangę” Lovicka. Wszyscy są podejrzani o ściąganie haraczy, używanie broni palnej, morderstwo, napaść, handel narkotykami i inne przestępstwa. Dwa najcięższe spośród zarzutów mogą przełożyć się na wyrok 32 lat pozbawienia wolności dla Tekashiego.

6ix9ine informował w ubiegłym roku, że zwolnił Shottiego oraz pozostałych współpracowników.

Tekashi, Shotti i dwie inne osoby są podejrzane o okradzenie nieznanych wrogów swojego gangu w dniu 3 kwietnia. Akt oskarżenia odnosi się także do sytuacji z 16 lipca, kiedy to 6ix9ine i inni członkowie gangu strzelali do osoby, która nie okazała im szacunku, raniąc przy tym przypadkowego przechodnia.

Według aktu oskarżenia gang, w skład którego wchodził zdobywca platynowych płyt – raper Tekashi 6ix9ine, dokonał licznych spustoszeń w Nowym Jorku, stosując akty przemocy – komentuje amerykański prawnik Geoffrey S. Berman. – Gang był rzekomo zamieszany w liczne strzelaniny i rozboje, w tym strzelaninę w zatłoczonym Barclay’s Center, w której ucierpiał niewinny świadek – dodaje.

6ix9ine jest obecnie na okresie próbnym po wyroku skazującym sprzed kilku tygodni. Tekashi stanął przed sądem jako oskarżony o odbycie stosunku z 13-latką. Prokuratura domagała się od roku do trzech lat pozbawienia wolności oraz zarejestrowania rapera jako przestępcę seksualnego. Sąd nie uwzględnił drugiego wniosku, ponadto zamiast kary więzienia wydał wyrok w zawieszeniu na cztery lata. Oznacza to, że jeśli w ciągu najbliższych 48 miesięcy raper popełni podobne przestępstwo, natychmiast trafi do zakładu karnego. Oprócz “zawiasów” 6ix9ine został zobowiązany do wykonania 1000 godzin prac społecznych.

Polecane

Share This