Abradab zagra K44 w trasie


2011.04.01

opublikował:

Abradab zagra K44 w trasie

Materiał będzie gotowy już na wiosnę i prezentowany wyłącznie na żywo podczas koncertów. Muzyk tym samym zaprzecza pogłoskom o mającej nastąpić reaktywacji tego zespołu.

Abradab rozpoczął już intensywne prace nad wiosenno-wakacyjną trasą koncertową ,,Abradabing”. Artysta szykuje jednak pewne zmiany i niespodzianki – m.in. zaproszenie na scenę zaprzyjaźnionych muzyków oraz unikatowy set z utworami z repertuaru Kalibra 44. Przypomnijmy, że Abradab – od kilku lat nagrywający i występujący solo raper, jest współzałożycielem tej legendarnej grupy, która na dobre zapisała się już w historii polskiej muzyki, a hip-hopu w szczególności. „Postanowiłem zrealizować ten potężny set, ponieważ wiem jak ważny dla wielu osób jest repertuar Kalibra.Jest to prezent dla naszych fanów, bo właśnie dzięki ich namowom zmobilizowałem się do podjęcia pracy nad tym materiałem” – wyjaśnia Abradab.

Z pewnością będzie to niezła gratka dla miłośników polskiego hip-hopu, w tym osób wychowanych wręcz na muzyce Kalibra 44. Jednocześnie to dobra okazja do zaprezentowania twórczości tej kultowej grupy kolejnemu pokoleniu.

Nowością w tegorocznej trasie koncertowej ,,Abradabing” ma być także sekcja instrumentalna. „Dzięki instrumentom, moje utwory zyskają nieco inne brzmienia. Pojawią się nowe, świeże ich aranżacje” – zapowiada artysta. Do tej pory Abradab nieczęsto występował z muzykami, ostatnio w ramach ubiegłorocznych koncertów z cyklu Męskie Granie. Koncerty te, choć budziły zaskoczenie, zyskały bardzo pozytywne opinie. Między innymi z tego powodu, artysta zdecydował się na kontynuowanie trasy ze stałym udziałem instrumentalistów. Będzie to ten sam skład, który towarzyszył mu podczas Męskiego Grania.

Management artysty zdradza ponadto, że, równolegle z przygotowaniami kalibrowego seta, Abradab pracuje już nad zupełnie nowym materiałem na kolejną płytę.

Ciekawą informacją jest również fakt, iż trasa ,,Abradabing” zostanie połączona z występami dwóch innych oryginalnych zespołów: kultowego Voo Voo i energetycznego Kim Novak.

Polecane

Share This