Accept już w środę w Polsce. Znamy szczegóły krakowskiego koncertu


2015.05.25

opublikował:

Accept już w środę w Polsce. Znamy szczegóły krakowskiego koncertu

Już w najbliższą środę w krakowskiej Fabryce wystąpi niemiecka legenda heavy metalu Accept. To będzie jedyny koncert ojców chrzestnych niemieckiego metalu w Polsce. Accept podczas krakowskiego koncertu zagra dwugodzinny set złożony z największych klasyków, jak również utworów z najnowszych, świetnie przyjętych płyt „Blind Rage” i „Stalingrad”.

Wieczór otworzy rosyjska hardrockowa kapela Red`s Cool.

Prezentujemy rozkład jazdy na to wydarzenie:

18:30 – Drzwi

19:30-20:00 – Red`s Cool

20:30-22:30 – Accept

Bilety: 90 pln (przedsprzedaż), 110 pln (w dniu koncertu)

Accept

Jeden z zespołów, które są odpowiedzialne za powstanie i rozwój klasycznego heavy metalu. Z przerwami jest na scenie blisko 40 lat. Powrócili na dobre w 2009 roku, w wielkim stylu. Od tamtej pory Accept parokrotnie gościł w Polsce, dając za każdym razem niesamowite koncerty. Ale ten, który odbędzie się w „Fabryce” pod koniec maja 2015 roku, będzie wyjątkowy.

W 2014 roku Accept dał genialny koncert na Przystanku Woodstock dla ponad 500 tys. fanów. Wtedy na scenie stali Mark Tornillo, Wolf Hoffmann, Herman Frank, Peter Baltes i Stefan Schwarzmann. Niestety, w takim składzie niemieckiej legendy nie zobaczymy już w Polsce. Frank i Schwarzmann pod koniec 2014 roku ogłosili swoje odejście z Accept i chcą skoncentrować się na trio The German Panzer, które uzupełnia Schmier z Destruction. Obyło się bez wzajemnego obrzucania błotem. Strony rozstały się w przyjaźni, życząc sobie powodzenia na nowej drodze artystycznego życia.

Mark, Wolf i Peter będą kontynuować karierę pod szyldem Accept oraz koncertową promocję znakomitego, trzeciego po reaktywacji albumu „Blind Rage” z 2014 roku. Kto stanie obok nich na scenie? W chwili, gdy publikujemy tę zapowiedź, personalia następców Hermana i Stefana nie są znane. Jedno jest pewne, na pewno do Accept trafią doskonali muzycy, których celem będzie to, co zawsze było najważniejsze dla tego zespołu – dawanie kapitalnych koncertów i nagrywanie wyśmienitych płyt. Warto przyjść i zobaczyć nowe wcielenie wielkiej legendy.

Red`s Cool

Grali przed Whitesnake, UFO, Black Star Riders, Glennem Hughesem, Doro, Kansas, W.A.S.P., Lordi, czy Grave Digger, a to ledwie wycinek bardzo długiej listy. Teraz na trasę po Europie zaprosił ich Accept. To, co napisano, oznacza jedno, na pochodzący z Rosji hardrockowy zespół Red`s Cool zdecydowanie trzeba zwrócić uwagę. Może i po między naszymi krajami nie układa się najlepiej, ale niech nie cierpi na tym odbiór sztuki na naprawdę wysokim poziomie. Red`s Cool powstał w 2009 roku w Sankt Petersburgu, najpierw pod nazwą Oldschool. Liderem zespołu jest świetny gitarzysta Siergiej Fiedotow. Kapela ma na koncie płyty „Attraction” (2011, jeszcze jako Oldschool), „Bad Story” (2013, nagrany z legendarnym producentem Ozzy`ego Osbourne`a, Extreme, czy Mötley Crüe, Michaelem Wagenerem), a niebawem pojawi się trzeci materiał, który ma nosić tytuł „Press Hard”. Jeśli chcecie przenieść się do czasów, w których w USA dominował melodyjny hard rock z klawiszami, Red`s Cool będzie dla was idealnym wehikułem czasu. Do tego mają niesamowity warsztat. Politykę zostawcie w domu, rozkoszujcie się dobrą muzyką.

Tagi


Polecane

Share This