Agnostic Front we Wrocławiu


2010.02.12

opublikował:

Agnostic Front we Wrocławiu

Legenda nowojorskiej sceny muzycznej Agnostic Front wystąpi we Wrocławiu 29 marca 2010 w klubie Alibi. Europejska trasa koncertowa będzie podsumowaniem 25 lat istnienia zespołu i wydania pierwszego albumu „Victim In Pain”. Tego wieczoru „ojcowie” hardcore wspierani będą przez zespoły This Is Hell, Do or Die oraz Call To Preserve.

 

BIO:

Agnostic Front został założony w 1982 roku w Nowym Jorku przez Vinniego Stigmę (gitara) i Rogera Mireta. Do oryginalnego składu w 1982 roku dołączyli Ray Barbieri (perkusja), późniejszy lider grupy Warzone i Adam Moochie (bas).

Grupa w swej twórczości łączyła m.in. stylistykę oi! i hardcore. W późniejszym czasie również oscylowała wokół thrash metalu. Ich debiutancka EP-ka United Blood ujrzała światło dzienne w 1983 roku. Płytą, która wyniosła Agnostic Front na przód amerykańskiej sceny hardcore skupionej wokół słynnego CBGB`s była Victim In Pain (1984). Za bębnami zasiadł wtedy Dave Jones zastępując Barbieriego.

AF dali sporo koncertów m.in. z takimi grupami jak The Cro-Mags i Murphy`s Law. Wydany w 1986 roku album Cause For Alarm był produkcją, którą trudno było ukończyć ze względu na stałe zmiany składu i problemy osobiste. Wydany w Combat Records Cause For Alarm zawierał thrashmetalowe wpływy, kreując nowy gatunek nazywany crossover. Z nowym składem w 1987 roku nagrali kolejny album Liberty And Justice. Scena hardcore przeżywała wtedy drobny kryzys, dlatego na płycie usłyszeć można punkowe dźwięki z wkrętami thrashowymi i metalowymi gitarowymi solówkami. Niedługo później Miret został aresztowany za posiadanie i zażywanie narkotyków. W więzieniu pisał nowe kawałki podczas gdy Stigma z resztą zespołu odbył pierwszy koncertowy tour po Europie.

Teksty napisane przez Mireta zasiliły płytę One Voice (1992), przy nagrywaniu której udział wzięli członkowie zespołów Madball i Sick of It All. Ostatni koncert przed pierwszym 4 letnim zawieszeniem działalności grupy miał miejsce w CBGB`s w 1993 roku i nazywał się Last Warning. Został potem wydany razem z pierwszą, odświeżoną EP-ką United Blood. Vinnie Stigma stwierdził, że nie podobało mu Last Warning i że nie cierpi tego albumu.

W 1997 roku muzycy Agnostic Front za sprawą Stigmy i Mireta wrócili do grania. Zaczęli nagrywać dla Epitaph Records (gdzie nagrywa m.in Bad Religion). Za bębnami usiadł Jim Colletti, a Rob Kabula grał na gitarze basowej. W tym składzie nagrali album Someting`s Gotta Give z utworem „Gotta Go”, który stał się dla wielu hymnem.

 

Agnostic Front

29.03.2010,

KLUB ALIBI, WROCŁAW

DRZWI: 18.30, START: 19.30

BILETY:

Przedsprzedaż:

Do 28.02 – 50 PLN

Do 27.03 – 60 PLN

W DNIU KONCERTU – 65 PLN

Rezerwacje biletów oraz info: tix@gigs.pl, bilety również dostępne  w sieci TICKETPRO w całej Polsce, a także we Wrocławiu: w klubie Alibii, sklepie muzycznym „MAKSEL” W D.H. FENIKS, V PIETRO, RYNEK oraz w wybranych Empikach.

Polecane

Share This