Album A Great Big World już w sieci (audio)


2014.01.16

opublikował:

Album A Great Big World już w sieci (audio)

Wyobraź sobie, że masz własny zespół i któregoś dnia do Twojego utworu tańczy uczestniczka amerykańskiego programu „You Can Dance”… Wyobraź sobie, że nazajutrz Christina Aguilera przyznaje, że nie może przestać słuchać tej piosenki i kontaktuje się z Tobą z prośbą o duet… Wyobraź sobie, że wkrótce wykonujecie go razem przed milionami widzów w programie „The Voice”, pod wrażeniem są OneRepublic, CeeLo Green, producent LA Reid, a Wasz występ staje się najbardziej dyskutowanym tematem na Twitterze… Amerykański sen? Czy może kolejna genialna piosenka w historii muzyki?

Taka historia przydarzyła się stosunkowo nowej formacji A Great Big World, tworzonej przez dwóch wokalistów – Iana Axela i Chada Vaccarino. Utwór „Say Something” z gościnnym udziałem Christiny Aguilery momentalnie trafił na szczyt najlepiej sprzedających się utworów na iTunes i jest już jedną z najważniejszych pozycji w muzycznych podsumowaniach roku.

Na wydanym właśnie debiutanckim krążku „Is There Anybody Out There?” przebój pojawia się aż dwa razy (w wersji z i bez Christiny). Całość płyty to utwory inspirowane twórczością Eltona Johna, Simona i Garfunkela, a z nieco bardziej współczesnych nazwisk – grupą FUN, czyli optymistyczne popowe kompozycje bazujące na brzmieniu klawiszy. Inny z utworów na płycie, „This Is The New Year” wykorzystany został m.in. w serialu „Glee”.

Polecane

Share This