Alexander Rybak na koncercie w Warszawie


2009.11.25

opublikował:

Alexander Rybak na koncercie w Warszawie

Koncert zwycięzcy tegorocznej edycji konkursu Eurowizja – Alexandra Rybaka, odbędzie się 7 grudnia w warszawskim Klubie Stodoła.

Muzyczna podróż Alexandra Rybaka rozpoczęła się już w wieku 5 lat, kiedy to jego rodzice po przeprowadzce z Białorusi do Norwegii, rozpoczęli z nim lekcje gry na skrzypcach i na pianinie. Dzięki ciężkiej pracy i żmudnym treningom talent Alexandra rozwijał się w niesamowitym tempie, co zaowocowało występami przed szeroką publicznością coraz częściej dostrzegającą ogromny talent drzemiący w małym chłopcu. Kolejne lata, poza wyborem skrzypiec, jako instrumentu głównego oraz coraz większą dojrzałością muzyczną Alexandra, który zaczął również sam komponować, przynosiły coraz większe sukcesy. Będąc członkiem różnych orkiestr chłopiec podróżował po świecie, a później zdecydował się na wzięcie udziału w konkursie talentów, w którym swoją własną kompozycją: „Foolin” zdobył serca norweskich widzów. To miał być jednak dopiero początek, gdyż wkrótce po wygranej w konkursie, podczas jednej z podróży, wpadł on na pomysł piosenki „Fairytale”, która otworzyła mu drzwi do kariery. To dzięki temu utworowi bowiem, bazującego na norweskiej muzyce folkowej, wygrał on Międzynarodowy Konkurs Eurowizji, uzyskując rekordowe poparcie międzynarodowej publiczności.

„Fairytale” od tej chwili stał się jednym z najpopularniejszych hitów europejskich stacji radiowych, a już wkrótce Europą zawładnął również debiutancki album „Fairytales”, który do czerwca 2009 został wydany w ponad 25 krajach Europy, uzyskując niesamowity wynik 300 000 sprzedanych egzemplarzy. Europejska trasa koncertowa Alexandra Rybaka, na której znalazła się również Warszawa, umożliwi nam zaś podziwianie tego ogromnego talentu podczas koncertów na żywo.

Zapraszamy zatem już 7 grudnia do warszawskiego Klubu Stodoła na prawdziwe muzyczne widowisko.

Cena biletu wynosi 39 zł. Bilety do nabycia już wkrótce w kasie Klubu Stodoła oraz poprzez stronę livenation.pl.

Szczegółowe informacje na temat artysty: www.alexanderrybak.com

Polecane

Share This