Alice In Chains powraca po 10 latach


2009.08.25

opublikował:

Alice In Chains powraca po 10 latach

Alice In Chains prezentuje swoim fanom przedsmak swojego nowego albumu „Black Gives Way To Blue” umieszczając w sieci swój najnowszy utwór. Tego siedmiominutowego nagrania, zatytułowanego „A Looking In View”, można posłuchać na stronie internetowej pod adresem www.aliceinchains.com i można go pobrać za darmo. Utwór „A Looking In View” pojawi się na nowym albumie „Black Gives Way To Blue”, który ukaże się 28 września.

Wokalista/gitarzysta zespołu Alice in Chains, Jerry Cantrell mówi o utworze „A Looking In View”: “Utwór ten generalnie mówi o tych wszystkich rzeczach, które nas kłopoczą i zakłócają nasz wewnętrzny spokój. To taka nasza wewnętrzna cela z otwartymi drzwiami, w której tkwimy z własnego wyboru. Skupiamy naszą uwagę na naszym wnętrzu zamiast sięgać do znacznie większego świata. Myślę, że jest to powszechne dla nas wszystkich. Śmieszne jest to, jak mocno walczymy o to, aby utrzymać kość, której nie możemy przeciągnąć przez otwór w płocie lub jak ciężko nam jest położyć ten worek z cegłami i iść dalej.”

Płyta „Black Gives Way To Blue” to pierwsze nowe studyjne wydanie tego zespołu od ponad 10 lat. Kwartet (gitarzysta/wokalista Jerry Cantrell, perkusista Sean Kinney, basista Mike Inez i wokalista/gitarzysta William DuVall) nagrał ten album wraz z producentem Nick’iem Raskulinecz (Rush, Foo Fighters) w Studio 606 w Northridge i w Henson Studios w Hollywood w Kalifornii.

Przez cały okres swojej niezwykłej kariery, zespół Alice In Chains zdobył wiele nominacji do nagrody Grammy, sprzedał ponad 17 milionów egzemplarzy swoich albumów na całym świecie, napisał i nagrał 11 singli, które znalazły się na liście 10 najlepszych singli i pojawił się na szczycie listy 200 najlepszych albumów Billboard z dwoma płytami, które zajęły na niej pierwsze miejsce.

Tracklista

1. All Secrets Known

2. Check My Brain

3. Last Of My Kind

4. Your Decision

5. A Looking In View

6. When The Sun Rose Again

7. Acid Bubble

8. Lessons Learned

9. Take Her Out

10. Private Hell

11. Black Gives Way To Blue

www.aliceinchains.com

Polecane

Share This