Ambasador Jazzu z USA da bezpłatne warsztaty i koncert


2012.04.17

opublikował:

Ambasador Jazzu z USA da bezpłatne warsztaty i koncert

Przed koncertem od godz. 15:00 jazzman poprowadzi warsztaty dla wszystkich fanów jazzu. Wstęp na warsztaty jest bezpłatny, wstęp na koncert jest bezpłatny dla posiadaczy karty klubu Wytwórnia.

Ari Roland Jazz Quartet powstał w Nowym Yorku z inicjatywy tytularnego założyciela – Ariego Rolanda, Ambasadora Jazzu w Departamencie Stanu USA. Muzyka zespołu inspirowana jest przez wielkich mistrzów jazzu – Louisa Armstronga, Duke’a Ellingtona, Charliego Parkera i Dizzy Gillespiego. Na repertuar grupy składają się kompozycje powstałe w Golden Age of Jazz, czyli w latach 1030 – 1950 oraz własne utwory.

Prócz działalności koncertowej kwartet realizuje skierowane do młodzieży programy mające na celu propagowanie i naukę jazzu. Sam Ari Roland pracował w 27 krajach świata, w tym na Cyprze i w Syrii realizując ponad 70 programów szkoleniowych i popularyzacyjnych w ciągu ostatnich czterech lat.

Również w Wytwórni kwartet przeprowadzi warsztaty dla początkujących i bardziej zaawansowanych jazzmanów, po których da koncert prezentujący dotychczasowy dorobek muzyczny.

Polecane

Share This