Anita Lipnicka i John Porter ponownie łączą siły


2020.06.15

opublikował:

Anita Lipnicka i John Porter ponownie łączą siły

fot. mat. pras.

Trzy albumy, epka i niezliczona ilość koncertów, dwie złote i jedna platynowa płyta – duet Anita Lipnicka & John Porter przez dekadę święcił triumfy na rodzimej scenie, na stałe zapisując się w świadomości słuchaczy. 10 lat temu każde z artystów poszło w swoją stronę, ale wkrótce dojdzie do ich kolejnego spotkania na scenie. Ania Lipnicka poinformowała, że wspólnie z Johnem Porterem da 4 lipca wyjątkowy, Nieprzyzwoity Koncert, by upamiętnić stare czasy.

Niektóre historie nie mają wyraźnego początku ani zdecydowanego końca. Zawieszone w czasie i przestrzeni, trwają nieprzerwanie, zmieniając swoją naturę, kształt i nasycenie kolorów… Tak jest z moją relacją z Johnem Porterem. Znaliśmy się, zanim świat poznał nas dzięki naszej muzyce i nadal utrzymujemy ciepłe kontakty, mimo że od lat nie gramy już w duecie. Tak się składa, że ja w tym roku świętuję 25-lecie swojej pracy twórczej, zaś John obchodzi 40-lecie swojego debiutu fonograficznego.

Każde z nas miało huczne plany z tej okazji, które w brutalny sposób pokrzyżowała nam pandemia. Moja jubileuszowa ‪trasa Intymnie została przerwana w połowie, zaś trasa Johna – Helicopters ‬- nie zdążyła nawet ruszyć w Polskę! Oboje doszliśmy więc do wniosku, że ta „przerwa techniczna” w graniu koncertów z naszymi zespołami to dobry pretekst, by zagrać sobie we dwoje i tym wydarzeniem uczcić 10 lat spędzonych razem na scenie. Bo to przecież nie lada wynik: trzy płyty, każda co najmniej złota, jeden Fryderyk, tysiące wspólnych występów w kraju i zagranicą. Kawał życia, kawał czasu, tyle wzruszeń – piękna muzyczna przygoda! Jakże byśmy mogli ją pominąć, celebrując w tym roku nasze jubileusze!? Zapraszamy więc bardzo serdecznie na jeden, jedyny, wyjątkowy i niepowtarzalny Nieprzyzwoity Koncert duetu Lipnicka & Porter!!!

Formuła koncertu online live pozwoli każdemu z was na udział w naszym małym święcie. 100 osób będzie miało szansę zobaczyć koncert na żywo, będąc z nami twarzą w twarz w warszawskim Studiu Las – poinformowała artystka.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Anita Lipnicka (@anita.lipnicka)

Polecane


Share This