Anita Lipnicka pracuje nad nową płytą


2012.10.12

opublikował:

Anita Lipnicka pracuje nad nową płytą

Od kilku miesięcy Anita Lipnicka pracuje nad swoim solowym albumem. Będzie to już piąta płyta w dorobku artystki, jednocześnie pierwsza od ponad 10 lat nagrana w całości w języku polskim.

Krążek ma zawierać kilkanaście autorskich kompozycji Lipnickiej, oraz trzy piosenki powstałe przy współudziale Johna Portera , który  pojawi się także jako muzyk podczas nagrań w studio.

 

Lipnicka zdradza, że projekt jest  wypadkową jej fascynacji muzycznych ostatniczh lat i utrzymany będzie w dość surowym, akustycznym klimacie, charakterystycznym dla nurtu indie. „Vena Amoris”, bo taki tytuł ma nosić płyta, ukaże się na rynku już w pierwszej połowie 2013.

Nie jest tajemnicą, że nowe wydawnictwo ma ambicje by powtórzyć sukces „Hard Land of Wonder” – ostatniego krążka artystki z listopada 2009 roku. Płyta krótko po premierze uzyskała statut „złotej”, zaś w roku 2010 została nagrodzona Fryderykiem w kategorii: album roku piosenka poetycka. Jednocześnie artystka wciąż koncertuje w kraju i za granicą w duecie z Johem Porterem, z którym współpracuje od 2001 roku.

Polecane

Share This