Archive już dzisiaj w Eskulapie


2010.01.19

opublikował:

Archive już dzisiaj w Eskulapie

Po dwóch wyprzedanych do ostatniego miejsca koncertach zespołu Archive w warszawskiej Stodole oraz krakowskim Studio formacja wystąpi 19 stycznia w poznańskim Eskulapie w ramach Archive 2010 Tour! Będzie to kolejny koncert podczas Poznań Alternative Fest.

Trasa Archive związana jest z promocją krążków „Controlling Crowds Parts I-IV”. Niedawno ukazał się album „Controlling Crowds IV” będący kontynuacją doskonale przyjętego krążka „Controlling Crowds”. „Part IV” nie jest w żadnym wypadku zbiorem odrzutów z sesji nagraniowej, lecz pełnoprawnym następcą wcześniejszej płyty.

„Controlling Crowds” ukazał się w Polsce 30 marca bieżącego roku. Album został uznany za szczytowe osiągnięcie zespołu. Muzyka Archive będąca wypadkową dokonań takich grup jak Pink Floyd oraz Radiohead zachwyciła po raz kolejny tak słuchaczy, jak i krytyków. Już w styczniu niepowtarzalna okazja, by przekonać się jak brzmią twórcy przeboju „Again” na żywo!

Zespół Archive powstał w 1994 r. w Londynie. Założyli go Darius Keeler i Danny Griffiths. Brytyjska formacja należy to tych grup, których twórczość skutecznie wymyka się wszelkim próbom zaszufladkowania. W 1996 roku zespół (razem z wokalistką Royą Arab i raperem Rosko Johnem) wydał swój pierwszy album – „Londinium”. Płyta była mieszanką trip-hopu (w stylu Massive Attack), alternatywnego rocka i rapu. Zespół rozpadł się w tym samym roku, jednak w 1997 Darius i Danny jeszcze raz utworzyli Archive, tym razem z wokalistką Suzanne Wooder i wydali swój drugi album – „Take My Head”.

Utwór „Again” z albumu „You All Look The Same To Me” (2002) przez wiele tygodni utrzymywał się na pierwszym miejscu listy przebojów radiowej Trójki, a w ogóle na liście Marka Niedźwieckiego gościł 70 tygodni. W jednym z Trójkowych topów wszech czasów znalazł się na niezwykle wysokim siódmym miejscu przedzielając dwa klasyczne nagrania Pink Floyd.

W 2006 ukazał się album „Lights” podkreślający progresywny kierunek, w jakim podążyli muzycy Archive. Jego kontynuacją są obie płyty z cyklu „Controlling Crowds”.

Polecane

Share This