Archive w Polsce


2009.04.10

opublikował:

Archive wystąpi 15.10. w krakowskim Studio i 16.10. w warszawskiej Stodole. Podczas tych występów Brytyjczycy promować będą nowy album zatytułowany „Controlling Crowd”, który do sklepów trafił w tym tygodniu. Więcej informacji na temat sprzedaży biletów już wkrótce.

Zespół Archive powstał w 1994 r. w Londynie. Założyli go Darius Keeler i Danny Griffiths. Brytyjska formacja należy to tych grup, których twórczość skutecznie wymyka się wszelkim próbom zaszufladkowania.

W 1996 roku zespół (razem z wokalistką Royą Arab i raperem Rosko Johnem) wydał swój pierwszy album – „Londinium”. Płyta była mieszanką trip-hopu (w stylu Massive Attack), alternatywnego rocka i rapu. Zespół rozpadł się w tym samym roku, jednak w 1997 Darius i Danny jeszcze raz utworzyli Archive, tym razem z wokalistką Suzanne Wooder i wydali swój drugi album – „Take My Head”.

Utwór „Again” z albumu „You All Look The Same To Me” przez wiele tygodni utrzymywał się na pierwszym miejscu listy przebojów radiowej Trójki, a w ogóle na liście Marka Niedźwieckiego gościł 70 tygodni.

Będzie to już czwarta wizyta Archive w Polsce. Grupa występowała u nas w latach: 2004 (Warszawa), 2006 (Warszawa, Kraków) oraz 2007 (Jarocin). 

Polecane

Share This