Artyści grają z WOŚP. Najciekawsze aukcje muzyków

Przedmioty przekazali m.in. Agnieszka Chylińska, Cleo, Natalia Nykiel i Dawid Podsiadło.


2019.01.13

opublikował:

Artyści grają z WOŚP. Najciekawsze aukcje muzyków

foto: Karol Makurat / tarakum.pl

Od rana żyjemy 27. finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pamiętajmy jednak, że choć dziś kulminacyjny dzień akcji, to zbiórka zaczyna się na znacznie wcześniej i potrwa jeszcze długo. Jak co roku do gry z orkiestrą przyłączają się także artyści, przekazując na licytację cenne dla siebie przedmioty, a także możliwość prywatnego spotkania z nimi.

Jednym z hitów ubiegłorocznych aukcji była przekazana Orkiestrze przez Peję złota płyta otrzymana za album „DDA” nagrany wspólnie z DJ-em Zelem. Zwycięzca zapłacił za przedmiot ponad 20 tysięcy PLN, po czym… w tym roku wspólnie z Rychem ponownie przekazał go na licytację. Obecna cena złotej płyty wynosi 3000 PLN, aukcja kończy się 25 stycznia. Złotą płytę – najważniejszą, bo pierwszą w karierze – sprzedaje także Mela Koteluk. Złoty „Spadochron” możecie licytować jeszcze przez 18 dni, obecna cena wynosi 1009 PLN.

Prawdopodobnie najbardziej oryginalnym przedmiotem wystawianym w tym roku przez artystę jest Małomiasteczkowy Kiosk Dawida Podsiadło. Artysta sprzedawał w nim swoją trzecią (3.) płytę w dniu jej premiery, a następnie zabrał kiosk w trasę. Aukcja kończy się 31 stycznia, obecna cena kiosku wynosi 8100 PLN.

Natalia Nykiel wystawia charakterystyczną marynarkę z motywem maryjnym, w której wystąpiła podczas koncertu „Warszawa Stolica Sylwestra 2018”. W tym przypadku licytacja również kończy się 31 stycznia, obecna cena przedmiotu wynosi 1009,99 PLN. Sceniczny uniform sprzedaje również Beata Kozidrak. Sukienkę wokalistki BAJMU z festiwalu w Sopocie można licytować jeszcze przez dziewięć dni (aktualna cena wynosi 990 PLN).

Na aukcjach WOŚP znajdziemy także Chylokatanę Agnieszki Chylińskiej. – To moja własnoręcznie wyprodukowana kurtka z dedykacją dla wszystkich miłośników Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – komentuje artystka. W tej chwili cena wynosi 1075 PLN, ale przez 18 dni na pewno znacznie wzrośnie.

Już 25 osób licytuje gitarę z podpisami członków grupy Ira. Aktualna cena przedmiotu wynosi 3125 PLN. Aukcja kończy się już dziś, więc macie ostatnią szansę, by wziąć w niej udział. Tylko do środy trwa licytacja, której zwycięzca otrzyma dożywotni wstęp na koncerty Wojtka Mazolewskiego (aktualnie 1925 PLN). Widzieliśmy artystę wielokrotnie w różnych wcieleniach, więc gwarantujemy, że warto. Wojtek to muzyk, na koncerty którego można chodzić naprawdę często i nigdy się nie nudzą.

Kayah nie wystawia w tym roku żadnego przedmiotu, daje za to możliwość współprowadzenia ze sobą audycji w Meloradiu. Za taką przyjemność trzeba w tej chwili zapłacić 1125 PLN, ale do końca pozostało jeszcze 18 dni. 999 PLN – tyle wynosi aktualnie cena grafiki z portretem Darii Zawiałow. – Obraz namalowany przez malarkę Józefinę Litwin. Otrzymałam go podczas koncertu w Poznaniu – był to ostatni koncert promujący mój debiutancki album „A Kysz!”, dlatego też był mocno sentymentalny, a obraz przez to wyjątkowy – zachęca artystka.

WOŚP wspiera w tym roku także Katarzyna Stankiewicz. Wokalistka Varius Manx przekazała fundacji rower, którego cena wynosi w tej chwili 6400 PLN. Gratkę dla fanów ma także Cleo – jej własnoręcznie zdobiona kamieniami Swarovskiego i koronką słowiańska spódniczka jest aktualnie wyceniona na 610 PLN.

Wyjątkowy dar przekazały orkiestrze rodzina i Fundacja im. Zbigniewa Wodeckiego. Jeszcze przez 17 dni można licytować odręczny zapis klawiszowy autorstwa nieodżałowanego artysty.

Na deser dwie muzyczne aukcje przedmiotów związanych z Alkopoligamią. Wytwórnia przekazała WOŚP-owi kompaktową i winylową edycję płyty „Albo Inaczej 2” z autografami udzielających się na niej wokalistów. Obie aukcje kończą się za dziewięć dni.

Polecane