Asian Dub Foundation w Polsce


2011.11.27

opublikował:

Asian Dub Foundation w Polsce

Impreza odbędzie się w dniach 6-8 lipca 2012 roku. Asian Dub Foundation zagrają drugiego dnia festiwalu – 7 lipca. Niebawem poznamy kolejnych wykonawców, którzy w tych dniach zjawią się w Łodzi.

***

Zespół powstał w 1993 roku, w Londynie, po tym jak na letnich warsztatach dla hinduskiej młodzieży, spotkali się Aniruddha Das (Dr Das), John Pandit (Pandit G) oraz Deeder Zaman (Master D). Basista Das i Pandit jako DJ, prowadzili na warsztatach zajęcia muzyczne, natomiast czternastoletni Zaman był ich słuchaczem. Wspólnie postanowili utworzyć sound system o nazwie Asian Dub Foundation.

W ciągu kolejnych miesięcy do grupy dołączyli gitarzysta Steve Chandra Savale (Chandrasonic) oraz kolejny DJ: Sun-J. Ponadto przez lata istnienia zespołu współpracował on z wieloma muzykami, wokalistami i tancerzami. W 2000 roku z zespołu odszedł Master D.

Twórczość kapeli charakteryzuje kombinacja rytmów ragga-jungle, dubu, bhangra`y, a nawet muzyki rockowej oraz niezwykle szybkiej partii wokalnej, zarówno śpiewanej jak i rapowanej. W swoich tekstach zespół podejmuje przede wszystkim tematy społeczno-polityczne, związane z rasizmem i emigracją.

Wydany w 1998 album Rafi`s Revenge spotkał się z pozytywną oceną krytyków muzycznych, o czym świadczy m.in. przyznana w 1998 nominacja do Marcury Music Prize.

(źródło: wikipedia.org)

Polecane

Share This