Bakshish, Earl Jacob & Zbóje, CGB – Polska trójka na festiwalu w Ostródzie

Festiwal odbędzie się w dniach 14-17 sierpnia.


2014.04.04

opublikował:

Bakshish, Earl Jacob & Zbóje, CGB  – Polska trójka na festiwalu w Ostródzie

Organizatorzy Ostróda Reggae Festival zapowiadają koncerty kolejnych trzech polskich artystów – Bakshish, Earl Jacob & Zbóje oraz Cała Góra Barwinków oraz przypominają o promo tour z Dub Pistols w kwietniu.

Bakshish (na zdjęciu)

Bakshish po ponad 30 latach wciąż ma się dobrze. Przez grupę przewinęły się dziesiątki muzyków, ale jej fundamentem od zawsze jest wokalista Jarek „Jarex” Kowalczyk. Niewiele jest w Polsce tak charakterystycznych głosów jak on. Pięknymi momentami zaznaczyły się ostródzkie koncerty zespołu z okazji 25-lecia (2007) oraz 30-lecia w 2012 roku. Po wydanym w ub. roku albumie „4 I-ver”, singiel „Źrenica” zapowiada nowy materiał zespołu, który usłyszeć będzie można w Ostródzie.

Earl Jacob & Zbóje

Wielu zna Earla Jacoba z Tiszteletu, The Bartenders czy formacji Pablopavo Ludziki. Niedawno wydał swój pierwszy solowy album, zgodnie z nazwą jego formacji zatytułowany „Warto rozrabiać” – vintage rocksteady, ska i roots na sterydach! To wszystko czyni Earl Jacoba doświadczonym graczem na polskiej scenie muzycznej.

{sklep-cgm}

Cała Góra Barwinków

To reggae, ska oraz rocksteady z  soulową wibracją, funkowym rytmem i punkowym zadziorem. W Ostródzie zaprezentują ostatni album  „Beat 2 Meet U” oraz starsze klasyki. Grupa powstała w Kłobucku latem 2002, chociaż jej początki sięgają 1998 roku. Ich nazwa grupy pochodzi od tytułu tomiku wierszy Jerzego Harasymowicza. Do tej pory wydali cztery płyty długogrające i zbudowali sobie uznaną pozycję na polskiej scenie. Obecnie promują swoją najnowszą płytę „Beat 2 Meet U”, która ukazała się w sierpniu 2013.

Już 17 kwietnia rozpoczyna się Ostróda Reggae Festival Promo Tour 2014, gdzie we Wrocławiu (Alibi, 17.04), Warszawie (Proxima, 18.04) oraz Sopocie (Sfinks700, 19.04) będzie się można rozgrzać do dźwięków brytyjskiej gwiazdy Dub Pistols oraz takich wykonawców jak Mesajah, Raggafaya, Joint Venture, Pandadread, Madmajk & Malik czy Roots Revival. Koncerty są okazją do nabycia karnetów na festiwal w wyjątkowej cenie 110 PLN.

Polecane