Beata Kozidrak skazana za jazdę pod wpływem alkoholu


2022.05.05

opublikował:

Beata Kozidrak skazana za jazdę pod wpływem alkoholu

fot. Karol Makurat / tarakum.pl

Po tym jak w listopadzie ubiegłego roku sąd wydał wyrok nakazowy w sprawie Beaty Kozidrak, prokuratura uznała go za „rażąco niewspółmierny do okoliczności” i złożyła sprzeciw. Wokalistkę skazano wówczas za jazdę samochodem pod wpływem alkoholu na sześć miesięcy ograniczenia wolności z obowiązkiem wykonywania nieodpłatnej, kontrolowanej pracy społecznej w wymiarze 20 godzin, zakazując jej prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na okres pięciu lat, a także nakazując zapłacenie 10 tysięcy złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. Teraz proces się zakończył i poznaliśmy karę.

Wyrok, który usłyszała wokalistka Bajmu, obejmuje 50 tys. pln grzywny, 20 tys. pln na rzecz wspomnianej organizacji udzielającej pomocy postpenitencjarnej, a także pięcioletni zakaz prowadzenia pojazdu. Podobnie jak w przypadku wyroku nakazowego, także i teraz prokuratura uważa, że to zbyt łagodna decyzja i zapowiada odwołanie.

Artystka przeprosiła za swoje zachowanie, przyznając, że nie powinna się go dopuścić.

To, co zrobiłam, było karygodne, nie powinno się wydarzyć i mam tego świadomość. Jest mi przykro i wiem, że z tą świadomością będę musiała żyć przez długie lata. Przepraszam fanów, dla których moje teksty były ważne. Trzy pokolenia słuchaczy, dla których moja twórczość była ważna w życiu. Przez 40 lat byłam wzorem mamy, artystki. Moje życie jest związane z wielkim stresem i tych emocji w ostatnich miesiącach było bardzo dużo, choć to żadne usprawiedliwienie – cytuje jej oświadczenie z sali sądowej Fakt.

Przypomnijmy – sprawa była pokłosiem zatrzymania artystki 1 września 2021 roku, kiedy to jechała ulicami Warszawy „od krawężnika do krawężnika”.

Polecane

Share This