Bestsellery Empiku rozdane


2018.02.06

opublikował:

Bestsellery Empiku rozdane

foto: P. Tarasewicz

Gala Bestsellery Empiku za nami. Sieć wręczyła statuetki najchętniej kupowanym wydawnictwom ubiegłego roku, doceniła także jedno z wydarzeń kulturalnych 2017. W kategorii Wydarzenie roku nominowana do statuetki trasa Fayrant grupy Hey musiała przegrała rywalizację z animowanym filmem poświęconym twórczości „Twój Vincent”. Wśród nominowanych znalazły się także kampania „A Ty, co zobaczysz?” Muzeum Narodowego w Warszawie, spektakl„Piloci” w Teatrze Muzycznym ROMA oraz wystawa „Frida Kahlo i Diego Rivera. Polski kontekst” w CK Zamek w Poznaniu.

Nagrody muzyczne powędrowały do Korteza oraz Eda Sheerana. Kortez nie zdołał odebrać statuetki dla najchętniej kupowanej w ubiegłym roku polskiej płyty, ponieważ grał dziś koncert w Białymstoku. Warto zaznaczyć, że „Mój dom” Korteza „wykręcił” najlepszy wynik, mimo iż trafił do sprzedaży dopiero w listopadzie. Dla niektórych zaskoczeniem może być fakt, iż artysta pokonał Quebonafide i jego „Egzotykę”, która była najchętniej kupowanym krążkiem w Polsce wg zestawienia ZPAV-u. Pamiętajmy jednak, że część sukcesu „Egzotyka” zawdzięcza przedsprzedaży w QueShopie, tutaj natomiast mamy do czynienia jedynie z płytami sprzedanymi przez Empik i Empik.com. Najchętniej kupowaną zagraniczną płytą została natomiast „Divide” Eda Sheerana. Tutaj trudno mówić o zaskoczeniu, krążek uplasował się na drugiej pozycji rocznego podsumowania OLiS.

Galę uświetniły występy Natalii Kukulskiej, Andrzeja Piasecznego, Miuosha z gościnnym udziałem Katarzyny Nosowskiej, The Dumplings, Mroza oraz zagranicznych gości – Jessie Ware oraz duetu Sting & Shaggy.

Oto wydawnictwa, które nominowano w kategoriach muzycznych:

Muzyka polska:
„Egzotyka” – Quebonafide; Step Hurt
„Maleńczuk gra Młynarskiego” – Maciej Maleńczuk; Sony Music Entertainment
„Minione” – Anna Maria Jopek; Universal Music Polska
„Mój Dom” – Kortez; Jazzboy Records
„Złota owca” – Paluch; Step Hurt

Muzyka zagraniczna:
„Divide” – Ed Sheeran; Warner Music Poland
„Evolve” – Imagine Dragons; Universal Music Polska
„Harry Styles” – Harry Styles; Sony Music Entertainment
„Songs of Experience” – U2; Universal Music Polska
„Spirit” – Depeche Mode; Sony Music Entertainment

Polecane

Share This