Beth Hart już za miesiąc


2011.07.11

opublikował:

Beth Hart już za miesiąc

„Beth Hart brzmi jak reinkarnacja Janis Joplin” – ogłosił „Slant Magazine”. To faktycznie jedna z najbardziej charyzmatycznych i charakterystycznych amerykańskich wokalistek. Beth Hart łączy rocka, blues i gospel. Jej muzyka to bezkompromisowa kwintesencja amerykańskiego grania. Do współpracy zapraszały ją największe gwiazdy ze Slashem z Guns N` Roses, Joe Bonamassą i Lesem Paulem na czele. Wcieliła się w rolę Janis Joplin w nowojorskim musicalu „Love, Janis”. Jej koncerty w Warszawie (9 sierpnia) i Wrocławiu (10 sierpnia) będą pierwszymi w Polsce.

W 1996 roku Beth Hart wydała pierwszy oficjalny krążek „Immortal”. Prawdziwym sukcesem okazał się jej drugi album „Screamin` for My Supper” z 2000 roku, a szczególnie utwór „L.A. Song”. Paradoksalnie utrzymany w nietypowym dla Beth Hart łagodnym klimacie. W końcu nie bez powodu mawia o sobie: „Nie jestem łagodną dziewczyną”. Jej ciało zdobią tatuaże, a na twarzy odbija się życiowe doświadczenie.

W 2010 roku do współpracy zaprosił ją Slash, z którym stworzyli przebój „Mother Maria”. Razem Joe Bonamassą nagrała utwór „No Love On The Street” na jego najnowszy krążek „Dust Bowl”. Beth Hart wydała pięć studyjnych płyt. Ostatnia to „My California” z 2010 roku, na której gościnnie pojawił się Slash.

Beth Hart:

9 sierpnia Warszawa, klub Progresja, ul. Kaliskiego 15A, start: 19.00

10 sierpnia, Wrocław, klub Eter, ul. Kazimierza Wielkiego 19, start: 19.00

Polecane

Share This