BiFF za tydzień w TR Warszawa


2009.12.21

opublikował:

BiFF za tydzień w TR Warszawa

BiFF to po angielsku „cios”, a po polsku – projekt Ani Brachaczek i Hrabiego Fochmana, znanych z zespołu Pogodno, wspieranych przez „najlepszą sekcję rytmiczną w kraju”, czyli Jarka Kozłowskiego (Mitch & Mitch) i Michaela Pfeiffa (Pogodno). Brzmią rockowo, bigbeatowo, tanecznie, czasem glamrockowo. Oniryczny wokal Ani i słodkie melodie w połączeniu z ironicznymi tekstami i rock’n’rollową energią tworzą coś, co sam zespół nazywa onirycznym punkiem.

We wrześniu 2009 ukazała się pierwsza płyta zespołu – Ano. Producentem albumu jest Marcin Bors, znany m.in. z realizacji ostatnich dwóch solowych albumów Nosowskiej. Muzykę i słowa tworzy Ania wraz z Fochmanem, który skomponował między innymi takie przeboje, jak Orkiestra zespołu Pogodno. Jeden z tekstów, do piosenki Adela, napisała Dorota Masłowska.

Ano skrzy się pomysłami z najróżniejszych stylistycznych bajek – od indie rocka przez avant pop aż po przebojowy mainstream. Tych kilkanaście piosenek nie tylko imponuje lekkością, barwnymi aranżacjami i świetnymi melodiami zadziornie wyśpiewywanymi przez Brachaczek, ale też zaskakuje przewrotnym poczuciem humoru.

Robert Sankowski, Gazeta Wyborcza

BiFF to jedna z najciekawszych rodzimych produkcji ostatnich miesięcy – twierdzi Artur Rojek – Świetne melodie, intrygujące teksty, nonszalanckie aranże i ekspresyjna wokalistka powodują, ze nie można przejść obok ich debiutanckiej płyty obojętnie.

Powyżej przypominamy galerię zdjęć z wrześniowego koncertu BiFF w Cafe Kulturalna.

Zespół gra w składzie:

Ania Brachaczek (ex-Pogodno, ex-Los Trabantos, ex-Vietnam Vet Taxi Ride) – wokal, klawisze

Hrabia Fochman (ex-Pogodno) – wokal, gitara

Jarek Kozłowski (Mitch&Mitch ) – wokal, perkusja

Michael Pfeiff (Pogodno) – wokal, gitara basowa

BiFF

TR Warszawa

ul. Marszałkowska 8

28 grudnia 2009 [poniedziałek], godz. 20

bilety 35 zł, 30 zł

Tagi


Polecane

Share This