Big Cyc żąda przeprosin od TVP Info


2018.07.25

opublikował:

Big Cyc żąda przeprosin od TVP Info

CGM.pl

Dzisiaj zespół Big Cyc wydał oświadczenie w sprawie bezprawnego wykorzystania utworu „Jak słodko zostać świrem”. Muzycy domagają się przeprosin od stacji TVP Info, która bez pozwolenia użyła piosenki w programie „W tyle wizji”. Utwór został muzyczną ilustracją materiału, który wyśmiewał protestujących pod Sejmem. Było to nawiązanie do słów marszałka senatu Stanisława Karczewskiego o „świrach pod sejmem”.

Żądamy od TVP przeprosin zespołu na antenie TVP Info w programie „W tyle wizji” i poinformowanie widzów, że piosenka została użyta bez zgody zespołu – napisał w imieniu zespołu Krzysztof Skiba na swoim Facebooku.

Grupa żąda także wpłaty miliona złotych na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy tytułem „zadośćuczynienia za straty moralne i wizerunkowe jakie poniósł zespół Big Cyc w związku z sugestią poparcia dla polityki PiS”.

Oświadczenie zespołu Big Cyc

Poniżej można zapoznać się z pełną treścią oświadczenia zespołu, które pojawiło się na fanpage’u grupy.

Oświadczenie zespołu Big Cyc w związku z bezprawnym wykorzystaniem utworu przez TVP Info.

W dniu 23.07.2018 na antenie TVP Info w programie „W tyle wizji” wykorzystano bez zgody zespołu naszą piosenkę „Jak słodko zostać świrem”. Piosenka została użyta jako ilustracja muzyczna do materiału wyśmiewającego uczestników protestów pod Sejmem. Było to nawiązanie do słów marszałka senatu Stanisława Karczewskiego o „świrach pod sejmem”. O całym zdarzeniu wykorzystania piosenki poinformowali nas oburzeni fani zespołu.
Nie ma i nigdy nie będzie zgody na posługiwanie się naszą twórczością w materiałach propagandowych służących polityce Prawa i Sprawiedliwości. Takie bezprawne chwyty telewizji sugerują poparcie artystów dla niszczenia wolnych sądów w Polsce.
Żądamy od TVP przeprosin zespołu na antenie TVP Info w programie „W tyle wizji” i poinformowanie widzów, że piosenka została użyta bez zgody zespołu.
Żądamy wpłaty miliona złotych na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy tytułem zadośćuczynienia za straty moralne i wizerunkowe jakie poniósł zespół Big Cyc w związku z sugestią poparcia dla polityki PiS.
W przypadku odmowy spełnienia naszych żądań, będziemy domagać się spełnienia tych warunków na drodze sądowej.
Zespół Big Cyc

Klip do utworu „Jak słodko zostać świrem” zajął pierwsze miejsce w plebiscycie Gazety Wyborczej na najlepszy teledysk 1992 roku.

Polecane

Share This