Bilety na Brave Festival w sprzedaży


2012.05.20

opublikował:

Bilety na Brave Festival w sprzedaży

Ósma edycja odważnego festiwalu kulturalnego odbędzie się we Wrocławiu w dniach 2-7 lipca pod hasłem „Wtajemniczenia kobiet”.

Całkowity dochód ze sprzedaży biletów przekazywany jest organizacji charytatywnej ROKPA International, która prowadzi działalność pomocową dla najbiedniejszych dzieci z Azji i Afryki w zakresie edukacji, opieki zdrowotnej i kultury.

Tegorocznym Brave Festival zawładną odważne i niezwykłe kobiety. Obfity program festiwalu zapowiada widzom cykl niezapomnianych przeżyć. W ramach nurtu głównego BRAVE FESTIVAL zobaczymy m.in. stuletnią Bi Kidude z Zanzibaru, która tylko kobiecej publiczności zaprezentuje tradycję unyago, czyli rytuał inicjacji seksualnej młodych kobiet, któremu towarzyszy szczególna formatradycji bębniarskiej zwana ngomą.  Spotkamy także zespół Tartit z Mali, który zrodził się w obozie dla uchodźców w Burkina Faso, gdzie muzyka była sposobem na przetrwanie w obliczu gospodarczych, społecznych i politycznych trudności w regionie. Jego członkowie, wywodzący się z koczowniczego ludu Tuaregów udowodnią, że blues to nie tylko domena czarnoskórych mieszkańców Ameryki. Z kolei zespołowi Maduma z Tanzanii towarzyszyć będą dzieciaki biorące udział w projekcie edukacyjnym Brave Kids. Festiwalowa publiczność pozna również Meninas de Sinhá z Brazylii – grupę wzajemnego wsparcia, utworzoną przez starsze marginalizowane czarnoskóre kobiety, którym śpiew pomaga zmagać się z przeciwnościami losu, a także kobiecy chór Casletila z wioski Udabno z Gruzji. To jedynie skromna zapowiedź tylko niektórych wydarzeń, które tworzą tegoroczny program jednych z najbardziej barwnych spotkań międzykulturowych na świecie. W tamach festiwalu odbędzie się także 7. Przegląd Filmowy Brave Festival.

Bilety i karnety nabyć można drogą internetową przez stronę www.tickets.bravefestival.pl i odbierać je w Centrum Festiwalowym (Dolnośląska Biblioteka Publiczna, Rynek 58), gdzie również będzie można je zakupić. W Centrum, czynnym codziennie w dniach 25 czerwca – 7 lipca, od 10 do 19,  dostępne będą także wszelkie informacje o festiwalu.

Promocyjne ceny w przedsprzedaży obowiązują do dnia 1 lipca 2012 roku. Ceny biletów na spektakle i koncerty Brave Festival wahają się od 15 do 40 zł. Pojedyncze bilety na seanse filmowe kosztują  10 zł w przedsprzedaży i 12 złotych po 1 lipca.

Organizatorzy udostępnili także karnety festiwalowe. W przedsprzedaży Karnet główny Brave Festival kosztuje 220 zł, karnet na wieczory filmowe 40 zł, a karnet dzienny na filmy 25 zł. Po 1 lipca wymienione karnety kosztować będą odpowiednio 280, 50 i 30 zł.

Bilety na Przegląd Filmowy – poza wymienionymi punktami sprzedaży –  będzie można zakupić w kasie Dolnośląskiego Centrum Filmowego na ul. Piłsudskiego 64a we Wrocławiu od 1 czerwca. Z kolei bilety na seanse w ramach Brave Films on Tour w Legnicy, Jeleniej Górze, Wałbrzychu będzie można zakupić w kasach tamtejszych kin w cenie 10 zł.

Organizatorzy informują, że nie ma możliwości rezerwacji oraz wysyłki  biletów pocztą.

Polecane

Share This