Bilety Na Kylie I Scorpions Po 10 PLN


2009.05.07

opublikował:

Bilety Na Kylie I Scorpions Po 10 PLN

Europejskie Centrum Solidarności oraz Agencja STX JAMBOREE potwierdziły oficjalny program wieczornego koncertu 4 czerwca w Gdańsku. Koncert pod hasłem „Zaczęło się w Polsce” odbędzie się z okazji 20. Rocznicy Odzyskania Wolności i Upadku Komunizmu w Europie Środkowej.

Gwiazdami koncertu będą – po raz pierwszy w Polsce – Kylie oraz grupa Scorpions. W pięciogodzinnym koncercie udział wezmą również Kora, Kombii, Lombard oraz Tomek Lipiński & Tilt.

KYLIE, znana także jako Kylie Minoque, po raz pierwszy odwiedzi Polskę. To jedna z kilku największych gwiazd muzyki pop na świecie. Swoją karierę rozpoczynała w połowie lat osiemdziesiątych, a ponownie z sukcesem wróciła na światowe rynki koncertowe pod koniec lat dziewięćdziesiątych. Nagrodzona nagrodami Grammy i Brit Awards.

Wielki sukces komercyjny kilku płyt wydanych od tego czasu (sprzedaż ponad 70 milionów egzemplarzy!) , włącznie z pierwszymi miejscami na listach przebojów aż siedmiu singli, ugruntował jej pozycję jako jednej z największych żyjących gwiazd muzyki pop na świecie. Niezależnie od swojej twórczości, zaangażowanie w ważne akcje społeczne oraz jej osobista walka z chorobą nowotworową, przyniosły jej duży prestiż, szacunek i sympatię tak środowiska artystycznego, jak i publiczności na całym świecie. Kylie w roku 2009 poprowadziła galę wręczenia nagród brytyjskiego przemysłu muzycznego BRIT AWARDS. W roku 2008 wydała płytę X i odbyła wielomiesięczne światowe turnee koncertowe (80 koncertów!).

Jej występy na żywo charakteryzuje jeden z najbardziej atrakcyjnych show z udziałem efektów świetlnych i multimedialnych, z wykorzystaniem najnowocześniejszych urządzeń na świecie. Do Polski przyjedzie ze specjalnie przygotowanym programem zawierającym zarówno jej największe przeboje, jak i prezentującym repertuar z ostatnio wydanej płyty X.

Kolejną gwiazdą będzie Scorpions. To dobrze znany wszystkim Polakom legendarny zespół wykonujący popularną muzykę rockową. Wydał blisko 20 albumów, jest autorem kilku wielkich światowych przebojów, w tym Wind of Change, dobrze wpisującym się swoją wymową w obchody dotyczące przemian roku 1989 w Polsce. Scorpions z wielkim sukcesem występowali już przed laty w Polsce, przy tej okazji  bite były rekordy ilości publiczności (jednorazowo od kilkudziesięciu do kilkuset tysięcy ludzi). Zespół po raz pierwszy wystąpi w Gdańsku.

W związku z bardzo dużym zainteresowaniem publiczności koncertem, ze względów bezpieczeństwa oraz ze względu na ograniczoną ustawą o imprezach masowych ilość miejsc (w przypadku terenu Stoczni Gdańskiej Młode Miasto – 100 000 osób), organizatorzy postanowili wprowadzić dystrybucję biletów.

Najmniejsza możliwa, a zarazem symboliczna cena biletu to 10 PLN (w tym VAT 7%). Wszelkie wpływy z biletów zostaną przekazane na cele statutowe Europejskiego Centrum Solidarności, w szczególności edukację.

Bilety te zostaną wprowadzone do sprzedaży od piątku 8 maja br. od godziny 12.00 m.in. w systemach sprzedaży http://www.eventim.pl/ oraz http://www.ticketpro.pl/, a także w salonach EMPIK na terenie całej Polski.

Koncert odbędzie się 4 czerwca od godziny 19.00 i potrwa ponad 5 godzin

(wejście od godziny 16.00) na terenie Stoczni Gdańskiej – Młode Miasto.

Wstęp: 10 PLN

Polecane

Share This