Biohazard, Kult i Illusion w Jarocinie!


2012.03.12

opublikował:

Biohazard, Kult i Illusion w Jarocinie!

Znamy kolejne zespoły jakie zagrają na festiwalu w Jarocinie w tym roku (20-22 lipca)! Będą to formacje Kult, Biohazard oraz Illusion!

Kult zagra w Jarocinie jedyny koncert związany z trzydziestoleciem swojego istnienia! Będzie to niewątpliwie jedno z najważniejszych wydarzeń tego lata nie tylko w Jarocinie, lecz na całej polskiej mapie festiwalowej. Kult to prawdziwa legenda polskiej muzyki. Ma na swoim koncie niezliczoną ilość przebojów, słynie także z długich, niezapomnianych koncertów!


Do najważniejszych albumów w dyskografii grupy należą albumy „Posłuchaj To Do Ciebie”, „Spokojnie”, „Tata Kazika” czy „Ostateczny Krach Systemu Korporacji”!


Jedyny polski koncert zagra w Jarocinie formacja Biohazard. Grupa powstała w 1988 roku w Nowym Yorku, na Brooklynie. Biohazard był jednym z pierwszych zespołów, które łączyły w swojej muzyce elementy hip-hopu, hardcore`u i metalu. Ich kariera nabrała rozpędu w 1992 roku wraz z wydaniem drugiego albumu „Urban Discipline”. Płyta znalazła ponad milion nabywców na całym świecie.


W kolejnych latach Biohazard można było usłyszeć w towarzystwie takich sław hip hopu jak Onyx czy Cypress Hill. Na początku 2012 roku ukazał się kolejny album grupy, „Reborn in Defiance”, w ramach promocji którego zespół ruszył w trasę koncertową.


Zespół Illusion, którego występ także uświetni tegoroczny festiwal, powstał w 1992 roku z inicjatywy Tomka „Lipy” Lipnickiego, Jurka „Jerry’ego” Rutkowskiego i Pawła Herbascha i już w 1993 roku po raz pierwszy pojawił się na festiwalu w Jarocinie. W tym samym roku wydany został też debiutancki album grupy – „Illusion”. Na płycie słychać fascynację modnym wtedy grungem i grupami Soundgarden, Nirvana, Alice In Chains, Pearl Jam czy Rage Against The Machine.


Po siedmiu latach działalności i wydaniu pięciu płyt, zespół zagrał pożegnalny koncert w gdańskim klubie „Kwadratowa” 14 listopada 1999 roku. Tomasz Lipnicki założył grupę Lipali, a pozostali muzycy stworzyli zespół Oxy.gen.

W 2011 roku Illusion wznowiło jednak działalność koncertową. Z okazji 20-lecia panowie zdecydowali się zagrać trasę, w ramach której odwiedzą między innymi właśnie Jarocin!

Szczegóły na www.jarocinfestiwal.pl!

Partner Festiwalu: Jarociński Ośrodek Kultury.

Do sprzedaży trafiły już karnety oraz bilety jednodniowe na tegoroczny
Festiwal w Jarocinie (20-22 lipca). Karnety kosztują 125 zł do 30
czerwca oraz 135 zł od 1 lipca. Bilety jednodniowe kosztują 85 zł do 30
czerwca lipca oraz 95 zł od 1 lipca.


KUP BILET:

zdjęcia w tekście: Artur Rawicz / mfk.com.pl

Polecane

Share This