Bisz (B.O.K.) Live Band, Mela Koteluk i inni na Coke Live Music Festival


2013.07.23

opublikował:

Bisz (B.O.K.) Live Band, Mela Koteluk i inni na Coke Live Music Festival

Poznaliśmy artystów, którzy uzupełniają stawkę tegorocznej edycji Coke Live Music Festival. Do dotychczas ogłoszonych gwiazd dołączyli Bisz (B.O.K.), Mela Koteluk, Très.b, Marika & Spokoarmia oraz Magnificent Muttley.

Festiwal odbędzie się w Krakowie w dniach 9-10 sierpnia. Gwiazdami CLMF będą w tym roku: Franz Ferdinand, Florence And The Machine, Biffy Clyro, Regina Spektor, Brodka, Katy B oraz Wu-Tang Clan.

Mela Koteluk

Z ceremonii Fryderyków 2013 wyszła z dwiema prestiżowymi statuetkami: za Debiut Roku i dla Artystki Roku. To duże wyróżnienie dla wokalistki, która świadomie romansuje z estetyką dream popu i łobuzersko puszcza oko do eklektycznych konwencji. Płynnie przechodzi od alternatywy do wysokiej klasy popu. Prasa porównuje ją do Gaby Kulki czy Kasi Nosowskiej, a sama Nosowska poleca Melę w dymku na okładce debiutanckiej płyty „Spadochron”. Klimat tego albumu budują przestrzenne brzmienia instrumentów i bezpretensjonalna, pełna zgrabnych metafor narracja Meli.

     

Très.b

Najpopularniejszy polski zespół międzynarodowy: troje członków zespołu reperezentuje pięć narodowości. Za „umiejętne połączenie siły i delikatności w muzyce, która jest jednocześnie niezależna i przebojowa” tygodnik „Polityka” nagrodził ich Paszportem. Kapituła nagrody Fryderyka przyznała im statuetkę za najlepszy debiut, chociaż już wówczas debiutantami nie byli. Zespół wydał jak dotąd dwie płyty – „The Other Hand” oraz „40 Winks of Courage”, zbudował mocną markę w Polsce i coraz odważniej sięga po zagraniczne rynki muzyczne.

     

Marika & Spokoarmia

Najbardziej karaibska polska wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka, tworząca muzykę na pograniczu reggae, funku i soulu. Na koncie ma  cztery albumy solowe i liczne występy gościnne. Od 4 lat prowadzi własne radiowe show. Okrzyknięta Pierwszą Damą Polskiego Dancehallu, jako jedna z niewielu Polek potrafi podawać mocno tekst w formie „nawijki”. Jej „Siła Ognia” niejedną osobę wyciągnęła za uszy do góry z rożnych smutków, jej „Moje serce” udowodniło, że o miłości wciąż można śpiewać niebanalnie. Jej muzyka to emocje, koncertowy żywioł i coś nieobliczalnego. Na CLMF pojawi się ze swoim składem Spokoarmia.

     

Bisz (B.O.K.) Live Band

Bisz – raper i poeta reprezentujący Bydgoszcz. Nagrywa solowo oraz jako członek zespołu B.O.K (BiszOerKay & Dj Paulo). Pierwszą oficjalną płytą BOK było „W Stronę Zmiany”(2011), 23 utwory oddające całokształt możliwości zespołu, od nowoczesnych produkcji po refleksyjne numery na klasycznych bitach. Klimatyczne brzmienie oraz rewolucyjne dla hip-hopu konceptualne podejście z licznymi wycieczkami w stronę filozofii i literatury, dobrym flow i zabawami słowem zjednały projektom Bisza najbardziej wymagających słuchaczy.

 

Magnificent Muttley

Klasyczne, rockowe power trio, które oldschoolowe gitarowe brzmienia zasila paliwem młodości i entuzjazmu. Świetne numery, wypełniające ich debiutancki album, „Magnificent Muttley”, spowodowały, że płyta wylądowała w większości zestawień podsumowujących 2012 roku w polskiej muzyce.

Polecane

Share This