Bit ze stocku? B.R.O komentuje


2018.10.09

opublikował:

Bit ze stocku? B.R.O komentuje

foto: kadr z wideo

We wczorajszym odcinku CGM Rap Podcastu WdoWA chwaliła tekst nowego singla B.R.O „Zebra”, ale nie omieszkała nie zauważyć, że bit, na którym nawija artysta, słyszała również w innym kawałku. B.R.O odniósł się do słów Gosi i w przesłanym do nas komentarzu wyjaśnił, skąd wziął się bit do „Zebry” i w którym momencie zorientował się, że inny artysta nawijał już do tego podkładu.

Oświadczenie B.R.O:

– Lease bitu został przeze mnie wykupiony na soundclick.com (strona, na której można kupować bity), podstrona nazywała się 808 So Soucy. Dopiero po kupieniu licencji mogłem w niej wyczytać o tym, iż producentem tego instrumentala jest Dope Boi Beatz.

Na tej stronie dało się kupić tylko jeden rodzaj leaseu za bodajże 50$. W licencji było napisane, że jak chce się wykupić „Exclusive Rights”, to trzeba pisać na maila. Pisałem w tej kwestii kilkukrotnie na tamtego maila, jak i na kilka różnych innych adresów znalezionych na ich stronie, aczkolwiek nie dostałem odpowiedzi do dziś od żadnego z nich 😕

O tym, że istnieje kawałek na tym bicie dowiedziałem się uploadując klip na YT, gdyż właściwie od razu wyskoczyły kwestie prawne dotyczące zarabiania z reklam. Niestety było za późno, by reagować, gdyż premiera klipu i start preorderu były już ogłoszone, więc suma summarum byliśmy zmuszeni udostępnić teledysk mimo tego. Z tego co udało mi się wyszukać w sieci na podstawie roszczenia, to ten bit nie należy do tego rapera ze Stanów, tylko cały czas do firmy handlującej bitami, a nawet nie producenta.

Piszę, gdyż Małgosia słusznie wypatrzyła taka zależność, tym bardziej szanuję Wasze podejście do tematu i całego podcastu za szczegółowość researchu. Prosiła o sprostowanie z mojej strony, więc taka oto historia. Ja cały czas staram się dobić i wykupić pełne prawa (Unlimited License), niestety póki co odbijam się od ściany. Tak czy inaczej na albumie będzie sporo moich produkcji czy choćby Got Barssa, natomiast na pewne kwestie po prostu nie mam wpływu, mimo iż intencje miałem dobre i budżet przewidziany na wykupienie pełnych praw, co w przypadku kilku innych zagranicznych produkcji na tej płycie nastąpiło. Tutaj niestety nie dostałem możliwości wykupienia pełnych praw, gdyż strona tego nie umożliwiała, a wysłane maile nie doczekały się odpowiedzi.

Pozwolę sobie jednak zostawić kilka tytułów wartych sprawdzenia na mojej nowej płycie: „Plamy Na Obrusie”; „PowerBank”, „Mrowisko” czy „Zimna jak lód” – być może po premierze będziecie również o tym rozmawiać, stąd zostawiam swoje małe sugestie jako twórcy.

Kawałek „Zebra” znajdzie się na szykowanej przez B.R.O płycie „Karmel”. Wydawnictwo ukaże się 30 listopada.

Nowy odcinek CGM Rap Podcastu możecie zobaczyć tutaj.

 

Polecane


Share This