Black Rebel Motorcycle Club już w niedzielę


2010.05.21

opublikował:

Black Rebel Motorcycle Club już w niedzielę

Już w najbliższą niedzielę 23 maja odbędzie się długo wyczekiwany klubowy koncert Black Rebel Motorcycle Club. Amerykanie wystąpią w warszawskiej Stodole. Przed nimi zagra formacja Spindrift.

BRMC występem w Stodole promować będzie swoje najnowsze wydawnictwo pod tytułem „Beat The Devil`s Tattoo”, którego premiera odbyła się 8 marca. Krążek ten to bez wątpienia jedna z najbardziej wyczekiwanych płyt roku.

Materiał z krążka przed premierą owiany był tajemnicą. Sam zespół  wypowiadał się o nim oszczędnie i zachęcająco: „daliśmy z siebie wszystko, by ten album powstał. Pracowaliśmy nad nim przez 6 miesięcy, w trakcie trwania najgorszej zimy, jaka nawiedziła Filadelfię. Każdy utwór naznaczony jest niezwykłym zimnem.” 

Zarówno w nagraniu płyty, jak i w trasie promującej krążek, zespół wspiera nowa perkusistka – Leah Shapiro, zastępując finalnie jednego z trzech założycieli – Nicka Jago.

Początki formacji sięgają 1998 roku, kiedy to założycielskie trio – Robert levon Been, Peter Hayes i Nick Jago – powołało do życia zespół o nazwie The Elements. Z czasem doszło do zmiany nazwy na Black Rebel Motorcycle Club, dzięki inspiracji motocyklowym gangiem Marlona Brando z filmu „The Wild One”. W marcu 2001 grupa wypuściła swój debiut płytowy zatytułowany „B.R.M.C.”, wydany pod szyldem Virgin Records.  Album zawiera jeden z najsłynniejszych utworów formacji – „Whatever Happened to My Rock `n` Roll”.

Drugie wydawnictwo Black Rebel Motorcycle Club – „Take Them On, On Your Own” ukazało się w roku 2003. Brzmienie formacji jest na nim mocniejsze, a teksty nasycone nawiązaniami do polityki. W roku 2004 grupa rozstała się z wytwórnią Virgin, a  zespół na rok opuścił Nick Jago.

W tym czasie grupę tworzyli tylko dwaj członkowie – Robert i Peter –  „dwie osobowości, dwa kompletnie różne style gry, razem tworzące mieszankę wybuchową, żywioł nie do zatrzymania”

W 2005 roku światło dziennie ujrzał dobrze przyjęty przez fanów i krytykę album „Howl”, a Jago powrócił do zespołu.

Do 2009 roku grupa wydaje jeszcze krążek „Baby 81” (maj 2007) oraz „Effects Of 333” (listopad 2008).  Oba albumy ugruntowały jej pozycję na scenie rockowej, przysparzając wielu fanów dzięki mocnemu, unikalnemu brzmieniu.

Bilety na to wydarzenie można jeszcze nabywać za pośrednictwem Ticketpro, Ticketonline oraz Eventim. Kosztują 89 zł (99 zł w dniu koncertu).

Polecane

Share This