„Bliżej” – Leski opowiada swoje sny w nowym klipie


2016.03.26

opublikował:

„Bliżej” – Leski opowiada swoje sny w nowym klipie

„Bliżej” to kolejny utwór Leskiego „Splot”, który doczekał się teledysku. Jest to pierwszy sen, który opowiedział Leski. Już niedługo pojawi się druga cześć dyptyku – „sen .02”, czyli obraz do utworu „Autofobia”.

Ostatnio mało sypiam. Rzadko też śnie. Sny przychodzą za to ze zdwojoną mocą. Czasem mam wrażenie, że w ogóle się nie budzę. Często szukam w nich światła. Kluczę w oderwanej czasoprzestrzeni. Stało się to pretekstem do stworzenia dwóch bliźniaczych klipów tworzących jedną całość. Dyptyk. Dzieło dwuczęściowe łączące ze sobą utwory „Bliżej” oraz „Autofobię” w jedną senną podróż. Piosenki o największym natężeniu osobistych akcentów. Od dawna myślałem o stworzeniu obrazu do nich. Udało się to dzięki Jędrzejowi Guzikowi i Tycjanowi Trzpiole, z którymi od dłuższego czasy planowaliśmy kumpelski wypad w plener. Postanowiliśmy wrzucić do plecaków konserwy i kilka obiektywów. Nie chodziło o wyjazd na plan filmowy a namiastkę offroadu z możliwością nagrywania. Chłopcy włączyli record. Oto efekt

Scenariusz napisaliśmy wspólnie z Jędrzejem Guzikiem mając na uwadze szczególną właściwość snów – względność czasu i przestrzeni oraz niezwykłą rolę detali dzięki, którym możemy je zapamiętać – opowiada Leski.

Album „Splot” przyniósł Leskiemu nominację do Fryderyka w kategorii Fonograficzny debiut roku. Czy artysta otrzyma nagrodę? Tego dowiemy się 20 kwietnia.

Tagi


Polecane

Share This