Bloodgroup ponownie w Polsce


2011.09.05

opublikował:

Bloodgroup ponownie w Polsce

Agencja koncertowa PW Events ma niezwykłą przyjemność zaprosić na cztery koncerty islandzkiego zespołu Bloodgroup.

Ich muzyka to intrygujący, podszyty niepokojem miks elektroniki i popu. Formację okrzyknięto mianem jednej z najciekawszych grup w Islandii.Informacja n/t sprzedaży biletów na wszystkie koncerty Bloodgroup zostanie podana w najbliższym czasie.

 

22.01 – Warszawa / Powiekszenie

23.01 – Krakow / Forty Kleparz

24.01 – Wrocław / Puzzle

25.01 – Poznań / Blue Note

Przed tegorocznym występie na wielkim amerykaoskim festiwalu South By Southwest wymieniono Bloodgroup na pierwszym miejscu listy Nowych Zespołów, Które Koniecznie Trzeba Zobaczyd, porównując ich do The Knife i CSS w jednym. Po koncercie jeden z krytyków z kolei napisał „To będzie tegoroczne odkrycie na miarą The XX”.

Autorzy tego zamieszania to formacja Bloodgroup, której muzykę najlepiej można określić jako mix elektroniki, mu…zyki tanecznej, electro i popu. Ich kawałki potrafią być tak nostalgiczne jak Islandia, tak energetyczne jak najlepszy rock and roll i tak, piękne jak wokalistka zespołu Sunna Þórisdóttir. To wszystko opatrzone jest tanecznym rytmem, który nawet największych sztywniaków wyciągnie na parkiet. W Islandii wszyscy wiedzą, że na ich koncert warto przyjść, bo rzadko który zespół tak dobrze ogląda się na żywo.

Zespół powstał w 2006 roku. Pierwszy materiał zatytułowany „Sticky Situation” wydał rok później. Album otrzymał bardzo pozytywne recenzje od krytyków, a grupa została okrzyknięta jedną z najciekawszych nowych grup w Islandii. Przez kolejne dwa lata Bloodgroup koncertowali i odwiedzili wielkie festiwale m.in. Roskilde (Dania), SXSW (USA) i NXNE (Kanda). Ich kolejny album „Dry Land” wydany w 2009 roku został nagrodzony islandzką nagrodą Kraumur przyznawaną najciekawszym nowym wydawnictwom. Większość islandzkich krytyków muzycznych określa ten album jako Najlepszą Płytę 2009 roku.Obecnie Bloodgroup przygotowuje materiał na nowy album.

http://www.myspace.com/bloodgroup

Polecane

Share This