BOKKA – „900” – druga odsłona albumu „Blood Moon”


2021.11.24

opublikował:

BOKKA – „900” – druga odsłona albumu „Blood Moon”

fot. mat. pras.

BOKKA dzieli się fanami nowym utworem „900”. Utwór jest drugim singlem zapowiadającym nadchodzący album „Blood Moon”. Na szczegóły krążka musimy jednak jeszcze poczekać.

„900” powstał w dniu, w którym dokładnie tyle było zachorowań na SARS-COV 2 w Polsce i był to przerażający wówczas rekord. Zostawiliśmy ten roboczy tytuł na pamiątkę, jak się później okazało, znacznie spokojniejszych czasów. Próbując złapać przeciwwagę dla niepokoju, który nas ogarniał skomponowaliśmy coś, co tamtego dnia poprawiło nam humor i oderwało nas od rzeczywistości – komentują muzycy.

Utwór w niedosłowny sposób nawiązuje do nowej fali lat 80. i opowiada o tym, że jak się człowiek sparzy, to nie wejdzie drugi raz do tej samej rzeki. Jest to drugi singiel z nadchodzącej, czwartej płyty zespołu, która ukaże się na początku 2022 roku. Album “Blood Moon” powstał zainspirowany fikcyjną historią końca świata, który następuje w trakcie zjawiska znanego “krwawym księżycem”. Producentem płyty jest uznany producent Bogdan Kondracki, odpowiedzialny za sukcesy wielu polskich artystów, m.in. Dawida Podsiadło, Ani Dąbrowskiej, czy Moniki Brodki.

Razem z singlem zespół prezentuje drugą część tryptyku w postaci animacji 3D autorstwa Tomasza Goławskiego. Za koncepcję wizualną wydawnictwa odpowiada Jakub Guzik.

Polecane

Share This