Bon Jovi składa hołd zamordowanemu George’owi Floydowi


2020.07.12

opublikował:

Bon Jovi składa hołd zamordowanemu George’owi Floydowi

foto: mat. pras.

Bon Jovi wypuścił do sieci nowa piosenkę zatytułowaną „American Reckoning”, w której oddaje hołd zamordowanemu przez policję 46-letniemu Geroge’owi Floydowi. Przypomnijmy: Floyd zginął podczas policyjnej interwencji w Minneapolis pod koniec maja. Czarnoskóry mężczyzna zapłacił w sklepie fałszywym banknotem, obsługa się zorientowała i wezwała policję. Służby zatrzymały 46-latka, skuły kajdankami i powaliły na ziemię. Jeden z funkcjonariuszy przydusił kolanem szyję Floyda i trzymał tak nogę przez kilka minut, aż mężczyzna przestał się ruszać.

W nowej piosence artysta rozmyśla nad śmiercią Floyda i obecną sytuacją, w jakiej znalazły się Stany Zjednoczone. Jak przyznał Jon Bon Jovi, był tak tym wszystkim poruszony, że postanowił napisać piosenkę o tym „punkcie zwrotnym w historii USA”. Jest także zaszczycony tym, że może użyć swojego głosu do mówienia o naprawdę ważnych sprawach społeczeństwa.

God damn those eight long minutes/ Laying face down in cuff on the ground/ Bystanders pleaded for mercy/ As one cop shoved a kid in the crowd/ When did a judge and jury/ Become a badge and a knee on these streets? – śpiewa Bon Jovi nawiązujac do śmierci Floyda.

SPRAWDŹ TAKŻE: Złota piątka Pezeta

Polecane

Share This