Born From Pain we Wrocławiu


2009.10.30

opublikował:

Born From Pain we Wrocławiu

Już 20 listopada we wrocławskim klubie Liverpool odbedzie się koncert formacji Born From Pain. Stolica Dolnego Śląska będzie jedynym polskim przystankiem na europejskiej trasie BFP, wcześniej tylko mieszkańcy Stanów Zjednoczonych i Australii będą mogli usłyszeć morderczo szybkie riffy Dominika Stammena i miażdżący głos nowego wokalisty, Roba Franssena.

Born From Pain powstał w 1997 roku, jako jeden z pierwszych europejskich zespołów grających ciężką muzykę crossover/metalcore. Born From Pain dorastała w środowisku muzycznym połowy lat osiemdziesiątych z rejonu zatoki (BAY AREA), niemieckiego thrash metalu, nowojorskiego hardcore, death metalu lat 90-tych z Florydy oraz Birmingham,nowojorskiego crossover i amerykańsko-europejskiego metalcore.

Blisko przez dziesięć lat swego istnienia Born From Pain spędzili w trasie oraz ciężko pracując, by być zauważonym, co nastąpiło dość szybko. W 2004 roku zespół zakotwiczył się po obu stronach oceanu na festiwalach w Japonii i USA, co pozwoliło ściągnąć na siebie uwagę wielkich tej branży i w 2005 roku album „In Love With The End” będący uzupełnieniem poprzedniego „Sands Of Time”, został wydany przez wytwórnię Metal Blade Records. Kolejne półtora roku to trasy koncertowe pośród takich zespołów, jak Hatebreed, Napalm Death, Six Feet Under oraz pojawianie się na festiwalach Wacken Open Air, With Full Force Open Air, Waldrock Festival, Pressure Fest, Hell Fest i wielu innych większych, czy mniejszych wydarzeniach muzycznych w Europie i Ameryce Południowej.

Poprzez lata brzmienie Born From Pain zawsze trzymało swoją rozpoznawalną markę, swój nienaruszony kręgosłup, styl; brutalny groove, morderczo szybkie riffy i czucie dla najbardziej agresywnych przejść, nigdy nie poddający się trendom, które pojawiały się, przychodziły i odchodziły z ciężkiej muzyki na przestrzeni lat. Born From Pain zawsze mieli poczucie, że rzygająca liryka reprezentująca złość , frustrację, melancholię i społeczny krytycyzm, działa najlepiej w połączeniu z uderzeniem riffów, które lubimy najbardziej, tak mocnych, jak parowa turbina na pełnej prędkości. Zespół mocno akcentuje bunt, szczerość, prostolinijny, uczciwy, autentyczny stosunek do świata będącej w zastoju sceny metalu i hardcore’a, która teraz, jak czuje grupa jest najważniejsza w muzyce.

Born From Pain są gotowi by zagrzmieć w bezlitosnym świecie. WOJNA TRWA!

20 listopada (PIATEK) 2009,

KLUB LIVERPOOL, WROCŁAW

DRZWI: 19.00, START: 20.00

BILETY: 25/30 PLN.

Polecane

Share This