Branża koncertowa ledwo zipie przez lockdown, tymczasem TVP emituje koncert na żywo z udziałem publiczności


2020.05.27

opublikował:

Branża koncertowa ledwo zipie przez lockdown, tymczasem TVP emituje koncert na żywo z udziałem publiczności

fot. kadr z wideo / TVP

Telewizja Polska wyemitowała wczoraj koncert „Dla ciebie, mamo” zorganizowany w Teatrze Polskim. Na imprezie z okazji Dnia Matki wystąpili m.in. Zenek Martyniuk, Boys, Weekend i Roksana Węgiel. W sali warszawskiego teatru pojawiła się także publiczność. I ten fakt wzbudził ogromne kontrowersje w branży, ponieważ w Polsce nadal obowiązuje zakaz organizacji imprez. Zamknięte pozostają kina, teatry i sale koncertowe.

Sytuacja wzbudziła ogromne poruszenie w branży koncertowej, która walczy o przetrwanie. Rozmawialiśmy dziś z przedstawicielami kilku agencji i choć nikt nie zgodził się na autoryzowanie nazwiskiem swojej wypowiedzi, anomimowo wypowiadają się w podobnym tonie: – Widać są równi i równiejsi.

Głos w sprawie zabrał Tomasz Organek, który przez pandemię koronawirusa nie może grać w tej chwili koncertów dla swoich fanów.

A jednak twój koncert jest lepszy niż mój. Jak to jest? Dlaczego jedni artyści są lepsi od drugich? I dlaczego właśnie ci są lepsi. Bo reszta nie może grać. Koncert z udziałem publiczności w TVP2 na żywo, a pośród gwiazd: Zenek Martyniuk z zespołem Akcent, Boys z Marcinem Millerem, Weekend, Classic, Daj to Głośniej, Exited, Roksana Węgiel, Brathanki, Leszcze, Adam Stachowiak oraz Trubadurzy. „Dla Ciebie, Mamo”. Teatr Polski w Warszawie. Smutne to co najmniej z dwóch powodów. Państwo sobie odpowiedzą o jakie chodzi – komentuje gorzko Organek.

Polecane


Share This