Brodka na Electric Nights


2011.09.19

opublikował:

Brodka na Electric Nights

Oto informacja, którą otrzymaliśmy od organizatorów:

W ostatniej trójkowej Offensywie Piotr Stelmach ujawnił przedostatnią artystkę, która już w październiku rozpali festiwalową publikę. Tak więc mamy przyjemność ogłosić, że na tegorocznej edycji Electric Nights wystąpi Brodka. Ta świetna osobowość, która przeszła drogę odwrotną do większości polskich wykonawców, czyli od telewizyjnego show i pokulturowych salonów do czołówki polskiej alternatywy. Swoimi występami od wydania ostatniej płyty Granda Brodka ujawnia przebojową, oryginalną i nasyconą niezwykłymi emocjami osobowość sceniczną. Niebanalne teksty, ambitne brzmienia połączone z perfekcyjnym opanowaniem sztuki wokalnej i ekspresji od razu podbiły serca wymagających słuchaczy, siejąc zamieszanie połączone z podziwem wśród fanów przyzwyczajonych do popowego entourage.Jeszcze na długo przed pojawieniem się Brodki na rynku fonograficznym wiadomo było, iż będzie to wyjątkowe wydarzenie. Pomimo młodego wieku była od początku postacią na tyle wyrazistą, że trudno było ją wtłoczyć w którykolwiek ze stereotypów: „artystki z gór”, „Idola”, „młodej debiutantki w świecie showbiznesu”. Pierwszy album Brodki był niezwykle dojrzały. Także druga płyta „Moje piosenki” stała się przebojem i zyskała status Złotej Płyty. Nowa płyta Moniki Brodki to radykalny zwrot w jej karierze. Bogatsza o życiowe doświadczenia, pewna siebie i gotowa na artystyczne eksperymenty, artystka wraca z bezkompromisowym materiałem, z którym utożsamia się od początku do końca. Po sukcesie „Moich piosenek” Brodka zrobiła sobie przerwę od pracy w studio. Postanowiła zastanowić się, o czym naprawdę chce śpiewać, jaki jest jej muzyczny charakter. Poszukiwania zajęły jej cztery lata. Ich rezultatem stała się „Granda”. To album, który trudno zaszufladkować i na tym, między innymi, polega jego siła. Płyta szybko okryła się platyną. Brodka otrzymała m.in. Różę Gali, SuperHiro, nominację do Paszportu Polityki, Yacha. Akademia Fonograficzna nagrodziła „Grandę” trzema Fryderykami w kategoriach: Wokalistka Roku, Płyta Roku Pop i Produkcja Muzyczna Roku (Bartosz Dziedzic i Marcin Gajko).O FESTIWALU

Wydarzenie spod znaku Electric Nights posiada historię stosunkowo krótką, lecz niezwykle treściwą, a przede wszystkim, będącą powodem do dumy zarówno organizatorów festiwalu, jak i jego odbiorców. Pomysł na muzyczny festiwal lubelski spod znaku muzyki niezależnej z prawdziwego zdarzenia zrodził się w głowie Marka Kułakowskiego – szefa firmy Electrum Production, zajmującej się promocją niezależnych artystów oraz Kuby Majsieja, muzyka, managera i animatora kultury.

Mimo pozornej egzotyki gatunków wykonywanych, zespoły które wystąpiły na pierwszej edycji ACK Electric Nights 2010 są bardzo dobrze znane publiczności. To festiwal muzyczny, angażujący zespoły i wykonawców funkcjonujących poza kulturą popularną, poza rynkiem muzycznym z pod znaku wielkich korporacji i masowych rozgłośni radiowych jest przyczynkiem do rozwijania oddolnych inicjatyw kulturalnych i artystycznych.

Ideą festiwalu jest pochylenie się nad artystami młodym, świeżymi i ambitnymi – takimi, którzy gotowi są „przejąć pałeczkę” w sztafecie muzycznej kultury rozrywkowej. Festiwal wyzwala zwykle cały łańcuch inicjatyw, które inicjowane są przez podmioty z przestrzeni okołomuzycznej, a także pozamuzycznej. Niezwykle ważnym i potrzebnym aspektem festiwalu jest obecność organizacji pozarządowych, których zaangażowanie (związane z obroną praw człowieka, ideologią fair trade, czy ochroną zwierząt i ekologią) bardzo dobrze wpisuje się w atmosferę i kontekst imprezy.

Festiwal Electric Nights Lublin 2011

21-22.10.2011

ACK UMCS Chatka Żaka

ul. Radziszewskiego 16

20-031 Lublin

Polecane

Share This