Burmistrz Toronto ustanowił dzień The Weeknda


2021.02.08

opublikował:

Burmistrz Toronto ustanowił dzień The Weeknda

fot. P. Tarasewicz

Choć The Weeknd jest Kanadyjczykiem, jego karierę możemy określić mianem typowego „american dream”. Abel Tesfaye przebył długą drogę od bezdomnego muzyka z dzielnicy Toronto Scarborough, po gwiazdę światowego formatu, która wychodzi na scenę w przerwie Super Bowl – najbardziej medialnego widowiska sportowego w Stanach. Władze rodzinnego miasta postanowiły uhonorować swojego mieszkańca, ustanawiając 7 lutego dniem The Weeknd. Informację o tym na kilka godzin przed koncertem w Tampie na Florydzie opublikował na Twitterze burmistrz John Tory. Polityk dołączył do wpisu protokół z usasadnieniem decyzji władz.

Z dumą ogłaszamy 7 lutego w Toronto The Weeknd Day, honorując The Weeknd, który występuje dziś na Super Bowl. Torontończycy będą z dumą świętować, gdy będzie wchodzić na scenę podczas Halftime Show – skomentował Tory.

Sprawdź także: The Weeknd w przerwie Super Bowl – zobacz cały występ artysty

W samym dokumencie możemy przeczytać:

The Weeknd to pochodzący z Toronto wielokrotnie nagradzany statuetką Grammy wokalista, autor tekstów i producent muzyczny, który szybko stał się jednym z najpopularniejszych muzyków na świecie, sprzedając ponad 75 mln płyt i mając na koncie pierwszy i drugi najczęściej streamowany album R&B w historii. W tę niedzielę – w niedzielę Super Bowl – celebrujemy fakt, iż The Weeknd staje się pierwszym Kanadyjczykiem, który zagra swój własny koncert na Halftime Show i tylko trzecim Kanadyjczykiem, który kiedykolwiek wystąpił na żywo na jednym z najczęściej oglądanych wydarzeń na świecie. Miliony ludzi będą go obserwować i kibicować, ale wiemy, że społeczność ze Scarborough, którą nadal wspiera, będzie kibicować mu najgłośniej.

The Weeknd nie czekając na zniesienie obostrzeń na całym świecie już teraz ogłosił plany światowej trasy koncertowej, która ma się odbyć w 2022 roku. Jednym z przystanków na niej będzie kraków – 7 listopada 2022 Kanadyjczyk ma wystąpić w tamtejszej Tauron Arenie. Trasa obejmująca 104 koncerty rozpocznie się 14 stycznia 2020 w Vancouver w Pepsi Live w Rogers Arena, a następnie zawita do Chicago, Dallas, Los Angeles, Miami, Paryża, Berlina i innych europejskich miast, w tym Krakowa, a zakończy się 16 listopada w O2 w Londynie.

W piątek przed Super Bowl w sieci pojawiło się nowe wydawnictwo The Weeknd – kompilacja „The Highlights”, na którą trafiły największe przeboje artysty.

OBSERWUJ NAS NA FACEBOOKU

Polecane

Share This