Bursztynowy Słowik dla Gabrielli Cilmi


2009.08.23

opublikował:

Bursztynowy Słowik dla Gabrielli Cilmi

Z Sopotu z Bursztynowym Słowikiem wyjedzie 18-letnia Australijka, Gabriella Cilmi, nie mniej prestiżowy (a może ważniejszy?) Słowik Publiczności trafił w ręce Oceany.

Po tym, jak Cilmi zaprezentowała swój przebój „Sweet About Me” znany z surowości Robert Kozyra powiedział – Gabriela jest sexy, pięknie śpiewa, ma charakter. Gabriella porównywana jest do Amy Winehouse, ale na szczęście wszystko wskazuje na to, że prowadzi znacznie spokojniejszy tryb życia.

Kozyra również bardzo przychylnie wypowiadał się o laureatce Słowika Publiczności. – Jestem mile zaskoczony Oceaną, ale ona nie powinna nagrywać płyt, bo one nie oddają nawet w 10 proc. jej talentu – miał powiedzieć Kozyra.

O losach Bursztynowego Słowika decydowało Jury w składzie: Urszula Dudziak, Ewa Bem, Robert Kozyra, (Radio Zet), Wojciech Fułek (wiceprezydent Sopotu) oraz Piotr Metz (dyrektor artystyczny festiwalu, przewodniczący jury).

Polską reprezentantką w konkursie była Kasia Wilk, która w walce o finał pokonała Afromental, Braci, Manchester oraz Marcina Czyżewskiego.

Obok Kasi Wilk, Gabrieli Cilmi (Australia) i Oceany (Niemcy), w finałowej potyczce o Bursztynowego Słowika i Słowika Publiczności udział wzięli: E.M.D. (Szwecja) z utworem „Jenny Let Me Love You, Josef Hedinger (USA) z utworem „About Being Alone”, Verona (Czechy) z „Do You Really Wanna Know” oraz wolista Ola (Szwecja) z piosenką „S.O.S.”.

Poza konkursem o Bursztynowego Słowika w sopockiej Operze Leśnej zaprezentowali się laureaci z poprzednich lat: Dora z Tomaszem Lubertem, Feel oraz Stachursky i Pectus.

Polecane

Share This