Bush po raz pierwszy i jedyny w Polsce6


2013.06.26

opublikował:

Bush po raz pierwszy i jedyny w Polsce6

Już w lipcu na jedynym koncercie i po raz pierwszy w naszym kraju wystąpi najlepsza post – grunge`owa formacja z Wielkiej Brytanii! BUSH zaprezentuje się polskiej publiczności 9 lipca, w warszawskim Palladium. W roli supportu pojawi się polska formacja OCN.

Grupa na polskim rynku funkcjonuje już od 2001 roku i wcześniej doskonale była znana fanom pod nazwą Ocean. 8 kwietnia ukazał się najnowszy, szósty już w dyskografii album grupy i pierwszy w całości po angielsku – „Waterfall”. Po pamiętnym dla zespołu występie na renomowanym Sziget Festival w sierpniu 2012 roku, Maciek Wasio (śpiew, gitara), Piotr „Quentin” Wojtanowski (gitara basowa) i Bolek Wilczek (perkusja) udali się do studia, w którym zarejestrowali pierwszy kawałek na nową płytę, tytułowy numer „Waterfall”. Piosenka zadebiutowała na 4. miejscu największej rockowej listy w Polsce, szybko docierając na szczyt zestawienia. „Waterfall” okazał się jednym z największych hitów w muzycznym podsumowaniu 2012 roku. Następnie, w gdańskim Custom Studio, OCN nagrał dalsze piosenki, które wypełniły album „Waterfall”. Za produkcję i miksy odpowiada laureat Grammy, Vance Powell, który wcześniej pracował z takimi artystami jak The White Stripes, The Raconteurs, Kings Of Leon, czy The Dead Weather. Mastering płyty jest dziełem innej znakomitości, także laureata Grammy, Richarda Dodda (m.in. Tom Petty, Green Day, Dave Stewart). W proces rejestracji zaangażowani byli także czołowi polscy producenci i realizatorzy, Marcin Bors (m.in. Hey) i Piotr Łukaszewski (m.in. Vader, Patrycja Markowska). Chwytliwe melodie z rockowym pazurem i inteligentnymi tekstami charakteryzują twórczość grupy i znakomicie sprawdzają się w graniu na żywo, o czym przekonać będzie można się już 9 lipca.

Po raz pierwszy w Polsce!

BUSH

OCN

9.07.2013 – Warszawa, Palladium, godz. 20.00

Otwarcie bramek: godz.19.00

Ceny biletów przedsprzedaży/ w dniu koncertu:

120/ 140 zł

BUSH to jedna z najpopularniejszych grup lat 90-tych, w samych tylko Stanach Zjednoczonych formacja sprzedała ponad 10 mln płyt, a ich debiutancki krążek z 1994 roku, „Sixteen Stone” sześciokrotnie pokrył się platyną. To właśnie ten zespół wylansował takie niezapomniane hity jak: „Everything Zen”, „Swallowed”, „The Chemicals Between Us” czy „Letting The Cables Sleep”.

Grupa powołana do życia została w 1992 roku, w Londynie, a powstała z inicjatywy wokalisty i gitarzysty Gavina Rossdale`a oraz gitarzysty Nigela Pulsforda. Po uzupełnieniu składu zespół rozpoczął prace nad debiutanckim albumem, który finalnie ukazał się w 1994 roku. „Sixteen Stone” spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem, a brzmienie grupy porównywane było z dokonaniami takich formacji jak Pearl Jam czy Nirvana. 2 lata później swoją premierę miała kolejna płyta Bush, „Razorblade Suitcase”, z której pochodziły takie przeboje jak np. „Swallowed” czy „Greedy Fly”. Na kolejnym albumie „The Science Of Things” grupa urozmaiciła swoje brzmienie i krążek ten przyniósł kolejne wielkie przeboje „The Chemicals Between Us” oraz „Letting The Cables Sleep”. W 2001 r. ukazał się album „Golden State”, po wydaniu którego zespół zawiesił swoją działalność, a lider formacji, Gavin Rossdale wraz z gitarzystą Chrisem Traynorem powołali do życia projekt pod nazwą Institute, a następnie Rossdale skoncentrował się na solowej karierze muzycznej oraz filmowej.

Bush reaktywowany został w 2010 roku, kiedy to formacja po raz pierwszy od 8 lat wystąpiła razem na amerykańskim festiwalu Epicenter Music Festival. W 2011 roku premierę miał najnowszy album grupy, „The Sea Of Memories”. Zespół obecnie działa w składzie: Gavin Rossdale (gitara, wokal), Robin Goodridge (perkusja), Chris Traynor (gitara) i Corey Britz (bas) i w takim składzie już w lipcu formacja pojawi się w Polsce! Usłyszymy na pewno nie tylko takie najnowsze kompozycje jak „The Sound Of Winter” czy „Baby Come Home”, ale też i największe przeboje grupy…

Polecane

Share This